SP 1 Słubice

Piłkarki ręczne słubickiej „Jedynki” kontynuują zwycięską passę. Po wywalczeniu tytułów mistrzowskich w lidze przyszły sukcesy także w rozgrywkach szkolnych. Dziewczęce reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 wygrały Lubuską Olimpiadę Młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych.

Igrzyska Dzieci

Najpierw w finale wojewódzkim zmierzyły się dziewczęta w kat. dzieci (rocznik 2010 i młodsi) w ramach Igrzysk Dzieci. 18 kwietnia w Przytocznej spotkały się SP 3 Gubin, SP 10 Żary, SP 1 Słubice oraz gospodynie, czyli SP Przytoczna.

Słubiczanki prowadzone przez trenera Jerzego Grabowskiego pewnie wygrały wszystkie spotkania. Najpierw w półfinale SP 10 Żary 34:4, a w meczu o złoty medal SP Przytoczna 14:6. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Aleksandrę Bejenkę, a królową strzelczyń została Lena Kowalska – obie z SP 1 Słubice.

Skład SP1 Słubice: Zuzanna Paszkiewicz, Paulina Czarnecka, Oliwia Żarnowska, Laura Jaworska, Nina Żmuda, Valeriia Denisova,  Magdalena Lenarczyk,  Malwina Małachowska, Bianka Fornalczyk, Sara Głos, Aleksandra Bejenka, Yelyzaveta Varshavska, Gabriela Kukiel, Zmaczyńska Sandra, Julia Banaszyńska, Lena Kowalska.

W eliminacjach powiatowych i rejonowych wystąpiły również: Nina Cegielska, Lena Szkudlarek, Antonina Ujejska, Oleksandra Seredina, Mizerska Lilianna, Nina Jankowiak, Aleksandra Olszewska, Marta Kucharczyk, Bianka Podolska, , Apolonia Jasińska, Aleksandra Karolak, Zuzanna Lichowid.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Trzy dni później, już w Słubicach, odbył się kolejny finał wojewódzki LOM, tym razem w kat. dziewcząt z rocznika 2008/2009 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). O medale walczyły reprezentacje czterech szkół: SP 1 Słubice, SP 3 Gubin, SP 7 Żagań i SP Bobrówko.

Na tym turnieju grano systemem każdy z każdym. Zawodniczki Jedynki, podobnie jak młodsze koleżanki, zanotowały komplet zwycięstw. Najpierw pokonały SP 7 Żagań 14:5, następnie SP 3 Gubin 13:10 i na koniec SP Bobrówko aż 30:1. Do słubiczanek powędrowały też dwie nagrody indywidualne. Królową strzelczyń została Kinga Radkiewicz, a najlepszą zawodniczką wybrano Jagodę Walkowiak.

Skład SP 1 Słubice: Gabriela Ubik, Maja Zaborowska, Maja Cieślak, Iga Sobasik, Yelyzaveta Prokopieva, Jagoda Walkowiak, Julia Strzemieczna, Kinga Radkiewicz, Dominika Mintus.

Awans do finału krajowego

Rozgrywki szkolne nie kończą się na wygraniu finału wojewódzkiego. Obie drużyny SP 1 Słubice wywalczyły awans do finału krajowego, w którym będą walczyć o medale mistrzostw Polski z mistrzami pozostałych województw. O ich występach będziemy informować.