Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

UKS Jedynka Słubice mistrzem województwa lubuskiego w piłce ręcznej młodziczek. Choć do zakończenie rozgrywek została jeszcze jedna runda, to dzięki wczorajszemu zwycięstwu ze Spartą Gubin, słubiczanki zapewniły sobie mistrzowski tytuł.

Kluczowe było wcześniejsze spotkanie z Zorzą Iskrą Kowalów, jedyną drużyną w lidze, która była w stanie nawiązać walkę z podopiecznymi trenera Jerzego Grabowskiego. Derby powiatu słubickiego odbyły się 8 marca w Słubicach i po emocjonującym spotkaniu wygrały dziewczęta z Jedynki 35:24 (15:11).

Już cztery dni później słubiczanki podejmowały u siebie kolejne rywalki, właśnie z Gubina. Tutaj już nie pozostawiły złudzeń, kto jest lepszą drużyną i pewnie wygrały 55:8 (26:4).

Co dało to zwycięstwo? - Bardzo wysokie zwycięstwo nad Spartą Gubin dało Słubicom dodatkowe trzy punkty i tym samym czteropunktową przewagę nad drugą w tabeli ekipą z Kowalowa. Wprawdzie do zakończenia rozgrywek została jeszcze jedna runda, ale nieoficjalnie możemy się już cieszyć ze zdobycia tytułu mistrzowskiego – powiedział J. Grabowski.

Ostatni mecz Lubuskiej Ligi Młodziczek, właśnie z Zorzą, odbędzie się 14 marca o godz. 18:00 w Kowalowie. Tam odbędzie się krótka uroczystość z udziałem władz Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej i wręczenie pamiątkowych medali.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kreplas 2023-03-13 14:20
Gratulacje!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.