Rafał Borowiak

Znamy już oficjalne wyniki mistrzostw świata w triathlonie, które w miniony weekend odbyły się w St. George w USA. Rafał Borowiak ze Słubic zajął w nich 149 miejsce w stawce ponad 1800 zawodników.

Słubiczanin, który po raz pierwszy został oficjalnie powołany do reprezentacji Polski uzyskał czas 10:20:23. Nie jest to jego rekord życiowy, ale na razie nie znamy szczegółów dotyczących warunków na trasie. Wiemy od samego zawodnika, że ta zapowiadała się wyjątkowo trudno (ZOBACZ).

R. Borowiak na mecie zameldował się na 175 miejscu open w stawce 2294 osób, które ukończyły zawody (łącznie kobiet i mężczyzn). Wśród panów był na 149 pozycji (na 1832 triathlonistów), a w swojej kategorii wiekowej (M35-39) zajął 31 miejsce (był drugim z Polaków). Wygrał Kristian Blummenfelt z Norwegii z czasem 7:49:16.

Poszczególne etapy triathlonu w wykonaniu naszego "człowieka z żelaza" wyglądały następująco: pływanie 1:06:57, rower 5:31:24, bieg 3:34:58.

Wkrótce więcej informacji i rozmowa z samym zawodnikiem.