Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UKS Jedynka Słubice

Udanie rozpoczęły nowy rok piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice. W ligowym z Czarnymi Żagań wygrały 40:14 i pokazały, że wciąż liczą się walce o zwycięstwo w Lubuskiej Lidze Młodziczek.

Na sportowe emocje z udziałem słubiczanek trzeba było długo czekać. Dwa grudniowe pojedynki z Zorzą Kowalów oraz zielonogórskim Spartakusem zostały odwołane. Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego nie zapomniały jednak jak gra się w szczypiorniaka.

9 stycznia w Żaganiu rozprawiły się z gospodyniami aż 40:14, choć trzeba przyznać, że pierwsza połowa nie zwiastowała tak wysokiego wyniku. Słubiczanki wygrały ją 16:10. Co zatem stało się w drugiej odsłonie? Opowiedział nam o tym trener J. Grabowski.

- Dziewczęta zagrały koncertowo w defensywie. Zmiana systemu obrony z 6:0 na 1:5 i świetna współpraca zawodniczek zmusiły drużynę Czarnych do licznych błędów. A nasze zawodniczki praktycznie każdą akcję z kontrataku zamieniały na bramkę – relacjonuje szkoleniowiec.

Szczypiornistki Jedynki czekają teraz intensywne tygodnie. Przed nimi dwa, wspomniane wcześniej, zaległe mecze, a już 13 lutego rusza runda rewanżowa w Lubuskiej Lidze Młodziczek, którą słubiczanki rozpoczną od pojedynku z Gubinie z miejscową Spartą.

UKS Czarni Żagań - UKS Jedynka Słubice 14:40 (10:16)

Skład (w nawiasie liczba bramek): Zhasmin Abdinova (bramkarka), Tańczak Lena  (8), Mikołajczyk Maja (3), Pawlak Lena (10), Marciniak Hanna, Walkowiak Jagoda (4), Radkiewicz Kinga (1), Bławat Klaudia (3), Mintus Dominika (1), Kotlińska Julia (3), Prokopieva Yelyzaveta (7).

Komplet wyników i tabela są dostępne na stronie rozgrywki.zprp.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.