Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr

11 listopada 2021 roku już po raz czwarty w Słubicach odbył się Narodowy Bieg Stulecia od Bałtyku do Tatr. Ulicami naszego miasta pobiegło blisko 100 osób, aby w ten sposób uczcić 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Nasi reporterzy byli obecni na starcie i mecie oraz na liczącej 10 km trasie biegu, która prowadziła od stadionu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji aż do centrum miasta. Choć biegacze musieli się zmierzyć z dużym wysiłkiem, to nie brakowało uśmiechów, miłych gestów i pozdrowień. Wielu przywdziało biało-czerwone barwy, a nawet biegło z flagami.

Otuchy na trasie dodawali im również kibice, wśród których byli zastępczyni burmistrza Adriana Dydyna-Marycka, starosta słubicki Leszek Bajon oraz szef SOSiR-u Krzysztof Murdza. Z ich rąk biegacze otrzymali na mecie pamiątkowe medale, a następnie odbyła się dekoracja - open i w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Najlepsi okazali się Jakub Gocal z Sulęcina wśród mężczyzn i Betty Weiß z Frankfurtu wśród kobiet. Komplet wyników znajdziecie TUTAJ.

Wśród uczestników biegu byli nie tylko słubiczanie. Do Słubic przyjechało wielu zawodników z całego regionu, tradycyjnie też nie zabrakło naszych sąsiadów z Niemiec, który kolejny już rok w ten właśnie sposób wspólnie z nami obchodzą najważniejsze polskie święto.

Wszystkie te chwile uwieczniliśmy naszym obiektywem. Zapraszamy do relacji.

Fotorelacja cz. 1

Fotorelacja cz.2

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.