Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lubusz Słubice

Żagań był gospodarzem mistrzostw województwa lubuskiego oraz mistrzostw międzywojewódzkich młodzików w biegach przełajowych. Zawodnicy Lubusza Słubice przywieźli z obu imprez aż 4 medali, w tym 3 złote.

Zawody rozegrano 6 listopada. Rywalizacja wojewódzka odbywała się w ramach ogólnopolskiej akcji „Lekkoatletyka dla każdego”, natomiast mistrzostwa międzywojewódzkie obejmowały swoim zasięgiem woj. lubuskie i dolnośląskie.

Słubice reprezentowała kilkunastoosobowa grupa biegaczy. W rywalizacji wojewódzkiej na podium stanęło troje podopiecznych trenera Piotra Kiedrowicza. Złote medale „wybiegali” Amelia Marciniak (U10), Klarysa Baca-Chomicz (U14), a srebro wywalczył Brajan Pelc (U12). O krok od podium była także Iga Mizerska (U14).

- Te trzy zdobyte na przełajach krążki spowodowały, że Lubusz ma w tym roku już równe 50 medali z mistrzostw województwa. To historyczny wynik i piękny prezent na jubileusz 40-lecia słubickiego klubu - cieszy się P. Kiedrowicz

Wśród młodzików startujących w mistrzostwach międzywojewódzkich (U16) najlepiej spisała się Wiktoria Smolarczyk, która się sięgnęła po złoto na dystansie 2500 m. 2 sekund do brązu zabrakło czwartej na mecie Oldze Zygarowicz w biegu na 1500 m, a tylko o 4 więcej Jakubowi Jurgiewiczowi, który uplasował się ostatecznie na siódmej lokacie w rywalizacji na 2000 m.

Opiekunami startujących sportowców byli trenerzy: Piotr Kiedrowicz i Grzegorz Noga.

Komplet wyników naszej reprezentacji.

Wyniki

Poniżej fotki z zawodów udostępnione przez klub.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.