Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Crossduathlon

Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował zupełnie nową imprezę dla dzieci: Point-S Kids Crossduathlon. Uczestnicy rywalizowali na nietypowej, biegowo-rowerowej trasie. Jak wypadła pierwsza edycja tych zawodów? Zapraszamy na relację.

Zawody przeznaczone były dla uczniów szkół podstawowych. Dlaczego akurat dla tej grupy? Zapytaliśmy o to Krzysztofa Murdzę, prezesa SOSiR-u i pasjonata kolarstwa. - Jako trener dobrze wiem, że sport trzeba dzieciom zaszczepiać od najmłodszych lat. Dlatego połączyliśmy dwie dyscypliny bardzo popularne w naszym mieście, czyli rower i bieg – tłumaczy.

Rywalizacja odbywała się w 4 kategoriach wiekowych, z podziałem co dwie klasy. Uczestnicy mieli do zaliczenia najpierw część rowerową, a potem biegową. Trasa prowadziła wokół boisk bocznych SOSiR, dzięki czemu można było wygodnie śledzić wyścig.

Emocji nie brakowało, uczestnicy mogli liczyć na gorący doping bliskich, a stawką rywalizacji były puchary ufundowane przez burmistrza Słubic. Dzięki wsparciu tytularnego sponsora, firmy Point-S, było także losowanie dodatkowych nagród. Wszyscy otrzymali także pamiątkowe medale.

Była to pierwsza edycja duathlonu, ale wiemy już, że będą kolejne. - Na początek, dla sprawdzenia, były to zawody kameralne. Zadowolenie rodziców i dzieci, ich dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, na pewno przyczyną się do tego, że w przyszłym roku zorganizujemy imprezę o znacznie większej skali – zapowiada K. Murdza.

A czy będzie także duathlon dla dorosłych? Na razie nie możemy jeszcze nic potwierdzić, ale K. Murdza przekazał naszej redakcji, że się nad tym zastanawia. Przypomnijmy, w latach 2016-2018 tego typu zawody odbywały się w Kunowicach pod szyldem Promet Cargo. Jednym z organizatorów był właśnie obecny szef ośrodka.

---

A jak było na pierwszej edycji Point-S Kids Crossduathlon? Zapraszamy do relacji. Poniżej galeria zdjęć oraz klip wideo z wybranymi fragmentami zawodów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.