Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Bieg

Już po raz czwarty w Słubicach odbędzie się Narodowy Bieg Stulecia „Od Bałtyku do Tatr”. 11 listopada biegacze wyjdą na ulice Słubic, aby na sportowo uczcić Narodowego Święto Niepodległości. Zapisy ruszyły. 

Biegi z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości to ogólnopolska tradycja. Nie inaczej jest w Słubicach, a od 4 lat impreza odbywa się pod szyldem Narodowego Biegu Stulecia, cyklu powołanego przez sejm w rocznicę 100-lecia tego kluczowego wydarzenia dla współczesnej Polski.

Jak będzie w tym roku wyglądać rywalizacja? Tradycyjnie już biegacze ruszą ze stadionu Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, następnie przebiegną ulicami Słubic, na wysokości placu Przyjaźni nawrócą i udadzą się z powrotem w stronę stadionu, gdzie będzie meta. Trasa liczy sobie równe 10 km i jest atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Pakiet startowy dla uczestników składa się z koszulki (biały kolor i czerwony nadruk), numeru startowego z chipem (do pomiaru czasu), pamiątkowej opaski identyfikacyjnej, a na mecie każdy otrzyma okolicznościowy medal z biało-czerwoną wstążką. Oczywiście nie zabraknie także wody oraz jedzenia.

Zapisy, jak co roku, odbywają się na stronie www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-niepodleglosci-slubice. Tam też można znaleźć akutalizowaną na bieżąco listę startową.

Warto się pospieszyć, bo obecnie opłata startowa wynosi 40 zł. Od 1 listopada cena wzrośnie i będzie to już 50 zł, a spóźnialscy w dniu zawodów będą mogli się dopisać za 70 zł, jeśli oczywiście będą wolne miejsca – ich limit wynosi 150.

Odbiór pakietów i weryfikacja zawodników odbędą się w dniu biegu w godz. 9.00-13.00, a start do biegu zaplanowano o godz. 14:00. Najlepsi biegacze open i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną osobno nagrodzeni.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć w regulaminie.

POBIERZ REGULAMIN

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.