Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Festyn rekreacyjny dla seniorów

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Z tego założenia wyszli uczestnicy Polsko-Niemieckiego Festynu Rekreacyjnego dla Seniorów i Osób Niepełnosprawnych. Choć pogoda nie dopisała, to ci, którzy się pojawili na stadionie w Słubicach, bawili się bardzo dobrze.

Festyn jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń na naszym pograniczu. Odbywa się naprzemiennie – w Słubicach i Frankfurcie. W tym roku seniorzy i osoby niepełnosprawne spotkali się 18 września na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Uczestników powitał burmistrz Mariusz Olejniczak w towarzystwie dyrektora ds. sportu SOSiR Ryszarda Chusteckiego. Po krótkiej rozgrzewce, którą przeprowadziła ceniona ekspertka od fitnessu Magdalena Cieślak, rozpoczęła się sportowa zabawa.

Seniorzy mieli do zaliczenia 8 stanowisk, na których czekały na nich rozmaite zadania. Musieli m.in. trafić woreczkami do pojemników, podnieść piłkę lekarską, celnie przymierzyć piłką do koszykówką, a nawet rzucić… kaloszem. Można też było zagrać w gigantyczne szachy.

Uczestników dopingował sam burmistrz, a sędziami byli m.in. młodzi zawodnicy Lubusza Słubice. Można też było zasięgnąć fachowej porady na temat swojego zdrowia. Swoje stanowiska mieli Centrum Medyczne Brandmed oraz Sanepid.

Na koniec sportowych zmagań na zawodników czekał słodki poczęstunek i okolicznościowe upominki przygotowane przez organizatorów. Odbyło się także losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich, którzy wzięli udział w festynie.

Poniżej fotorelacja z imprezy.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.