Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Małgorzata Krzyżan

Małgorzata Krzyżan nie tylko startuje w swoim ulubionym rzucie dyskiem, ale stara się urozmaicać sezon startowy, udziałem w nietypowych konkurencjach. Stąd pomysł, aby wziął udział w mityngu rzutowym w Tczewie, z którego wróciła z rekordami Polski i świata.

Masters Meeting w Tczewie to przede wszystkim rywalizacja w tzw. rzutach nietypowych, jak dysk antyczny czy młot szkocki. Słubiczanka jest w nich jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce i na świecie w swojej kategorii wiekowej (obecnie W50). Potwierdziła to 5 września podczas 10. edycji tych zawodów.

- Uzyskałam kilka wartościowych wyników, dwa rekordy Polski i jeden rekord świata – opowiada lekkoatletka. – Ten ostatni padł w kombinacji rzutowej dyskiem antycznym wśród kobiet. Jest to suma trzech odległości uzyskanych w rzucie dyskami o wagach 2 kg, 2,5 kg i 3 kg. Normalnie na stadionie rzucam dyskiem o wadze 1 kg – dodaje.

Swój potencjał siłowy zademonstrowała w… rzucie kamieniem o wadze 25 kg, który posłała na odległość 2,47 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Zaimponowała również w schockoramie, czyli rzutach kulami o wadze 2 kg, 2,5 kg i 3 kg sposobem dyskowym. W tej konkurencji poprawiła rekord Polski uzyskując 59,43 m.

Poniżej komplet wyników uzyskanych przez zawodniczkę Lubusza Słubice.

  • Schockorama - 59,43 m (rekord Polski)
  • Młot szkocki 5kg - 18,62 m (rekord Polski, 7cm zabrakło do rekordu świata)
  • Kombinacja 3-bój dysk grecki - 54,96 m (rekord świata)
  • Rzut kamieniem 25 kg - 2,47 m (rekord życiowy)
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.