Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
UKS Jedynka Słubice

Z dobrej strony przypomniały o sobie utalentowane szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. Pod koniec wakacji wzięły udział w mocno obsadzonym turnieju w Niemczech - BSG Pneumant Sommerturnier’ 21 w Fürstenwalde. Jak im poszło? Zapytaliśmy o to trenera Jerzego Grabowskiego.

Turniej był jednym z etapów przygotowań do zbliżającego się sezonu. - Nasze młodziczki trenują intensywnie już od połowy sierpnia – opowiada J. Grabowski. Turniej był przeznaczony dla dziewcząt z rocznika 2006, a jak podkreśla szkoleniowiec, w naszej drużynie wystąpiły zawodniczki młodsze, nawet o dwa, trzy lata.

- Z tego powodu nie byliśmy faworytami, bo przewaga fizyczna była po stronie rywalek. Na dodatek graliśmy w okrojonym składzie i bez bramkarki Y. Abdinovej. Zajęliśmy czwarte miejsce notując 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki. Moim zdaniem występ należy zaliczyć do bardzo udanych – podkreśla szkoleniowiec.

W pierwszym meczu nasze zawodniczki pokonały HC Potsdam 8:5. W drugim odniosły zwycięstwo nad Rangsdorf 6:4. W trzecim pojedynku uległy gospodyniom turnieju BSG Pneumant Fürstenwalde 10:13. Czwarty mecz ze Sportschule FHC Frankfurt Oder był najbardziej zacięty i zakończył się remisem 10:10. W ostatnim meczu fazy grupowej słubiczanki przegrały z faworytkami z TSC Berlin 14:6.

O trzecie miejsce Jedynka zmierzył się ponownie z FHC Frankfurt Oder. Mecz był bardzo wyrównany, ale zakończył się wynikiem 11:8 dla Frankfurtu. W turnieju zwyciężyła drużyna TSC Berlin, która w finale pokonała BSG Pneumant Fürstenwalde 14:3.

KOMPLET WYNIKÓW

UKS Jedynka Słubice zagrał w składzie: I.Matusiak, M. Mikołajczyk, L. Pawlak, L. Tańczak, D. Mintus, H. Marciniak, K. Bławat, J. Kotlińska, K. Radkiewicz, J. Walkowiak.

Co dalej? 11 września słubiczanki wezmą udział w kolejnym turnieju, tym razem w Zielonej Górze. A pierwsze mecze Lubuskiej Ligi Młodziczek zaplanowano pod koniec miesiąca.

Poniżej fotki z turnieju udostępnione przez klub.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.