Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Finał LDK

Udanie zakończyli pierwszą cześć sezonu startowego młodzi lekkoatleci Lubusza Słubice. Z Sieradza, gdzie odbył się ogólnopolski finał akcji „Lekkoatletyka dla każdego”, wrócili z miejscami w finałach i nowymi rekordami życiowymi. 

Impreza odbyła się 29 czerwca w Sieradzu. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich województw, a w trzech kategoriach wiekowych U12, U14 i U16 walczyło o medale prawie 600 dziewcząt i chłopców.

W 36-osobowej reprezentacji woj. lubuskiego znalazło się aż siedmioro zawodników Lubusza Słubice. - To najliczniejszy wkład słubickiego klubu w historii tej imprezy i efekt znakomitych występów w czerwcowych mistrzostwach województwa – podkreśla trener Piotr Kiedrowicz, który razem z naszą młodzieżą pojechał do Sieradza.

Zmaganiom na stadionie przyglądał się były halowy mistrz świata i Europy w siedmioboju Sebastian Chmara (a obecnie wzięty komentator sportowy i członek zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki), z którym naszym lekkoatletom udało się zrobić nawet pamiątkowe zdjęcie (fotka nr 2 w galerii). A jak poszło im na bieżni, skoczni i rzutni?

Mimo upalnej pogody trzem osobom udało się ustanowić rekordy życiowe. Pozostali otarli się o życiowe osiągnięcia, a aż czworo ze startujących zajęło miejsca w ścisłym finale. Największe wrażenie zrobiła 9-letnia Amelia Marciniak, która startując z o 2 lata starszymi koleżankami, poprawiła swój najlepszy wynik w Polsce w biegu na 60 metrów. Była też ważnym ogniwem lubuskiej sztafety 8 x 200 metrów.

Poniżej wyniki uzyskane przez zawodników Lubusza.

U12

  • Brajan Pelc - 600 metrów - 6 m / 1:52.00
  • Fabian Zięba - skok w dal - 7 m / 4.08
  • Wiktor Łobaczewski - 1000m - 8 m / 3:09.44
  • Amelia Marciniak - 60 metrów – 13 m / 9.15 (najlepszy wynik w kraju w swoim roczniku)

U14

  • Zuzanna Smolińska - 1000 metrów – 8 m / 3:19.26
  • Maja Walczak - kula 2 kg - 12 m / 9.54
  • Nina Sejnik - 100 metrów – 13 m / 13.82

W klasyfikacji drużynowej woj. lubuskie zajęło 9 miejsce na 16 startujących reprezentacji. Wygrała Wielkopolska.

Komplet wyników

---

Poniżej fotki z zawodów udostępnione przez klub i trenerów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.