Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Paulina Polańska

Kolejne medale dla LKS Lubusz Słubice, tym razem z mistrzostw Polski juniorów U20. Z dalekiego Lublina srebrne krążki (i przy okazji rekordy życiowe) przywiozły Julia Wyrwas oraz Paulina Polańska.

Mistrzostwa były rozgrywane w dniach 2-4 lipca. Do Lublina udała się pięcioosobowa reprezentacja Lubusza, skromna, ale z dużymi nadziejami na dobry występ.

I tak też się stało. Kibiców nie zawiodła Julia Wyrwas, która w trójskoku zaliczyła 12,58 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Ten wynik dał jej miejsce na drugim stopniu podium i upragniony medal.

Drugie miejsce i srebro wywalczyła również Paulina Polańska. Rzucony przez nią dysk poleciał na odległość 43,98 m. Warto odnotować, że wynik ten nasza zawodniczka osiągnęła w ostatniej kolejce w konkursie! I to także jest jej nowa życiówka.

A jak spisali się pozostali? Adriana Zabłocka w skoku wzwyż osiągnęła wysokość 167 cm, czym wyrównała swój rekord życiowy. Dało jej to najbardziej pechowe dla sportowca, czwarte miejsce. W tej samej konkurencji Tomasz Klimiuk był dziesiąty z wynikiem 188 cm.

W rzucie dyskiem startowała także Zuzanna Piskunowicz. Wynikiem 34,59 m wyrównała swój najlepszy tegoroczny rezultat i uplasowała się na czternastym miejscu w Polsce.

Trenerami naszych lekkoatletów są: Oleg Pachol (rzuty) oraz Edward Czernik (skoki).

Poniżej fotki udostępnione przez klub i trenerów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.