Tenis stołowy

19 czerwca nowa hala przy Szkole Podstawowej nr 2 była areną 23. Indywidualnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego Weteranów w Tenisie Stołowym. Dobrze spisali się w nich słubiczanie – tenisiści STS Wulmar aż siedmiokrotnie stawali na podium, w tym dwa razy na najwyższym stopniu. Wygrali też klasyfikację zespołową.

Organizatorem turnieju był Lubuski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, a patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak.

- Na starcie stanęło niemal 60. pingpongistów w całego województwa. Poziom sportowy i organizacyjny był bardzo dobry. Mieliśmy nawet zawodników grających w drugiej lidze – powiedział naszej redakcji Ryszard Kulczycki, prezes lubuskiego OZTS.

Jak w tej stawce spisali się słubiczanie? Reprezentanci STS Wulmar byli bezkonkurencyjni szczególnie w kat. 40-49 lat. Krzysztof Lubin i Marcin Zawadzki zdobyli złoto i srebro indywidualnie, a ten pierwszy w parze z Markiem Szuplakiem sięgnął także po złoto w deblu.

Łącznie na konto słubickiego klubu powędrowało aż 7 medali, choć medalowych punktów w końcowej klasyfikacji było 6. Skąd różnica? – W deblu często zdarzało się, że medal zdobywało dwóch zawodników reprezentujących różne kluby. Każdy z nich otrzymywał krążek, ale punkty za medal były już dzielone na pół – wyjaśnia R. Kulczycki.

Lista medalistów z STS Wulmar Słubice

ZŁOTO

• Krzysztof Lubin - indywidualnie (40-49)
  • Krzysztof Lubin i Marek Szuplak - debel (40-49)

SREBRO

• Marcin Zawadzki - indywidualnie (40-49)
  • Marcin Zawadzki - debel z innym zawodnikiem (40-49)

BRĄZ

• Ireneusz Donigiewicz - debel z innym zawodnikiem (40-49)
  • Mieczysław Marciniak - indywidualnie (60-64)
  • Mieczysław Marciniak i Zbigniew Cybulski - debel (60-64)

Dobre występy indywidualne przełożyły się na klasyfikację drużynową. W tej bezkonkurencyjni byli gospodarze. STS Wulmar Słubice zajął pierwsze miejsce z dorobkiem 1177 oczek. W pokonanym polu zostawił m.in. renomowaną Gorzovię Gorzów Wlkp.

Komplet wyników do pobrania poniżej.

KOMUNIKAT Z MISTRZOSTW WOJ. LUBUSKIEGO WETERANÓW (pdf)

Mistrzostwa śledziliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.