Polonia Słubice

Nie udał się Polonii Słubice rewanż za majową porażkę w rozgrywkach Pucharu Polski. Carina Gubin okazała się ponownie lepsza, tym razem w ligowym starciu. Rywale wygrali 2:0 i są na dobrej drodze do awansu do III ligi.

Mecz odbył się 19 czerwca w Gubinie. Była to zaległa, 24. kolejka IV ligi, odwołana w kwietniu z powodu pandemii. Lider na swoim boisku nie zwykł w tym sezonie przegrywać i taki właśnie scenariusz sprawdził się i tym razem.

Pierwszego gola gospodarze zdobyli w 23 minucie po strzale Pawła Niewiadomskiego. Słubiczanie, mimo starań, nie byli w stanie znaleźć drogi do siatki Cariny. W drugiej połowie kolejne trafienie dla Gubina dołożył Szymona Witczak w 84 min. i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Cariny.

Polonia spadła na piąte miejsce w tabeli i ma obecnie 61 punktów, tyle samo co czwarty Stilon Gorzów. Do podium naszej drużynie brakuje czterech oczek. Do końca rozgrywek zostały jeszcze dwie kolejki.

Carina Gubin – Polonia Słubice 2:0 (1:0).

Zagrali: Radosław Bednarczyk, Dawid Żurawski, Daniel Stadie, Maciej Ossowski, Rafał Gronostaj, Gabriel Chrostowski (46' Mariusz Guraj), Łukasz Chrostowski, Ihor Myrko, Mikołaj Kawecki, Hubert Stawicki (80' Przemysław Begier), Gracjan Kudła. Rezerwowi: Eligiusz Krzeptowski, Bartosz Donigiewicz.

Kolejny mecz Polonia zagra 22 czerwca na wyjeździe z Czarnymi Żagań. Początek o godz. 18:30.