Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Polonia - Stilon

Piłkarski klasyk nie rozczarował kibiców i przyniósł sporo emocji. Polonia Słubice wygrała u siebie ze Stilonem Gorzów 2:1 i wciąż ma szansę na podium IV ligi. Wokół stadionu pojawiło się dużo policji, ale mundurowi nie musieli interweniować. 

Mecz został rozegrany 12 czerwca na stadionie w Słubicach, w ramach zaległej, 23. kolejki JAKO IV ligi lubuskiej.

Od pierwszego gwizdka mecz był wyrównany, a pierwsze ofensywne akcje przeprowadzili goście. To jednak poloniści znaleźli jako pierwsi drogę do siatki rywali, a konkretnie Patryk Nowaczewski w 12 minucie. Goście nie zdążyli dobrze zareagować, a było już 2:0. W 24 min. w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej bramki skierował jeden z obrońców Stilonu, Jakub Kaniewski. Po zmianie stron Polonia już więcej goli nie zdobyła, a gorzowianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, które autorem był Japończyk Naohiro Yoshida (55’). Zwycięstwo i cenne trzy punkty zostały w Słubicach.

Ze względu na obecność kibiców Stilonu pod słubickim stadionem pojawiło się dużo policjantów. Przyjezdni zostali ulokowani w wydzielonym sektorze gości. Policja obawiała się ekscesów, ale nie doszło do zakłóceń porządku. Kibice jednej i drugiej drużyny nie szczędzili za to gardeł dopingując swoich ulubieńców.

Polonia Słubice - Stilon Gorzów 2:1 (2:0)

Zagrali: Dawid Żurawski, Daniel Stadie, Maciej Ossowski (68' Daniel Neuman), Patryk Nowaczewski, Rafał Gronostaj (65' Przemysław Begier), Radosław Bednarczyk, Gabriel Chrostowski (78' Przemysław Stępień), Łukasz Chrostowski, Ihor Myrko, Mikołaj Kawecki, Bartosz Donigiewicz (75' Gracjan Kudła). Rezerwowi: Mariusz Guraj, Hubert Stawicki.

Aktualna tabela i komplet wyników dostępne są na stronie: www.90minut.pl.

Kolejny mecz Polonia zagra 19 czerwca na wyjeździe z liderem tabeli Cariną Gubin. Będzie to okazja do rewanżu za niedawną porażkę w półfinale Pucharu Polski.

Poniżej kilka fotek z meczu, które przygotowała dla naszego portalu Honorata Świątkowska.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.