Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Słubicka Czasówka 2021

Za nami druga odsłona Słubickiej Czasówki, kolarskiej imprezy organizowanej na ścieżce rowerowej wzdłuż Odry. Najszybszym zawodnikiem okazał się Sławomir Drużyński ze Skwierzyny, wśród pań triumfowała Sylwia Biernacka z Ośna Lubuskiego.

Impreza przyciągnęła pasjonatów kolarstwa z całego regionu. Pogoda dopisała, frekwencja również - na zawody zapisało się aż 141 osób (limit wynosił 150 miejsc). Ostatecznie ściganie na czas ukończyło 128 osób na dystansie głównym (14 km) oraz 30 dzieci na dodatkowym dystansie 4 km.

Wśród mężczyzn zwyciężył Sławomir Drużyński ze Skwierzyny (R-Bajk), który całą trasę przejechał w czasie 22:50. Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Biernacka z Ośna Lubuskiego (Morsy), która uzyskała 29:18.

Było także kilka dodatkowych klasyfikacji. Miano najlepszych wśród mieszkańców gminy Słubice uzyskali Yana Kulikova (Zahnklinik Słubice Cycling Team, czas 34:58) i Szymon Łyżwyński (HM Soft, czas 22:58). Ten ostatni stracił do zwycięzcy zaledwie 8 sekund.

W specjalnej kategorii „wagowej” 100 plus najlepszy był Mariusz Wójcicki ze Strzelec Krajeńskich (Kokoda, czas 27:14). Natomiast wśród dzieci zwyciężył Antoni Borula (I love Słubice Cycling Team, czas 9:10).

Na starcie nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych teamów kolarskich ze Słubic. I to właśnie oni nadawali ton rywalizacji drużynowej.

Najlepsza okazała się ekipa I Love Słubice Cycling Team w składzie: Bartosz Borula, Krzysztof Gluth, Kamil Podolski, Hubert Adamkiewicz, Damian Kowalski, Jonatan Stawarski, Łukasz Kowalski, Daniel Krawczyk. Rywalizacja była zacięta, bo od drugiej w klasyfikacji drużyny Zahnklinik Słubice Cycling Team zwycięzcy byli lepsi o minutę, a trzeci zespół R-Bajk był gorszy od drugiej drużyny tylko o 10 sekund.

Na imprezie byliśmy także obecni z naszym obiektywem. Fotorelacja i materiał wideo (w tym nagrania z drona) znajdziecie TUTAJ.

Komplet wyników

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.