Andre Felipe

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowali piłkarze SKP Słubice. W 21. kolejce piłkarskiej A-klasy pokonali Zew Dąbroszyn 3:1 na własnym stadionie.

Biało-niebiescy przystępowali do tego spotkania z duszą na ramieniu. Po pierwsze, do składu wrócił bramkostrzelny Brazylijczyk Andre Felipe, a po drugie – wreszcie mogli liczyć na doping swoich kibiców, których kilkudziesięciu pojawiło się na trybunach boiska przy ul. Sportowej.

Mecz rozpoczął się szczęśliwie dla gospodarzy, bo od gola samobójczego w 28 minucie, którego pechowym strzelcem okazał się Kamil Owczarczyk. Goście jednak nie zamierzali się poddawać i jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Filip Rudz (40’).

- W przerwie powiedzieliśmy sobie parę męskich słów, trener Adam Mroziński zmienił ustawienie i po wyjściu na murawę od razu był tego efekt – relacjonuje Dawid Rękawiecki z SKP. Najpierw w 56 min. gola zdobył debiutujący wiosną, Adre Felipe (jesienią najskuteczniejszy piłkarz SKP), a w 67 min. wynik meczu na 3:1 ustalił Rafał Strugarek.

Udany debiut zaliczył także nowy nabytek SKP, napastnik Eryk Kryjak, który przez lata zbierał piłkarskie doświadczenie za Odrą. - Ogólnie oceniam mecz na duży plus, podnieśliśmy się po bolesnej porażce w Lubiechni i zagraliśmy piłkę dobrą dla oka – dodaje D. Rękawiecki.

Zwycięstwo pozwoliło biało-niebieskim utrzymać drugie miejsce w tabeli A klasy. Mają obecnie 32 punkty, o jeden mniej niż lider, ekipa Zielonych Lubiechnia Wielka, który ma jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.

SKP Słubice - Zew Dąbroszyn 3:1 (1:1)

Zagrali: Michał Mosica, Arek Ćwiek, Dawid Rękawiecki (90’ Marcin Śmielewicz), Norbert Polowczyk, Konrad Olejnik (46’ Dominik Gabrysz), Przemysław Mól, Rafał Strugarek (80’ Mateusz Tymczyj), Andre Felipe, Eryk Kryjak, Dawid Baranowski.