Polonia Słubice

31. kolejka IV ligi nie była szczęśliwa dla Polonii Słubice. Nasz zespół przegrał 1:3 ze Spójnią Ośno Lubuskie w prestiżowych derbach powiatu słubickiego.

Mecz odbył się 15 maja na stadionie w Słubicach. Po raz pierwszy od wielu miesięcy na trybunach mogli zasiąść kibice, rywalizację oglądało na żywo kilkadziesiąt osób.

Strzelanie jako pierwsi rozpoczęli goście – w 35 min. trafił Maciej Łodyga. Tuż przed przerwą drugiego gola dla Spójni dołożył Michał Dyc (43’). Po zmianie strony trener Andrzej Wypych dokonał aż sześciu zmian. Nadzieję kibicom Polonii przywrócił Mikołaj Kawecki, który zdobył kontaktowego gola w 68 min.

Niestety, minutę później drugą żółtą i ostatecznie czerwoną kartę zobaczył Daniel Stadie. Siły wyrównały się w 77 min., gdy za to samo przewinienie boisko opuścił Piotr Michałek ze Spójni. Do ostatnich minut spotkania słubiczanie próbowali doprowadzić do remisu, ale celnym trafieniem popisał się ponownie M. Dyc, i to w doliczonym czasie gry (90’+4).

Trzy punkty powędrowały więc do rywali, którzy dzięki zwycięstwu awansowali na 5 miejsce w tabeli IV ligi. Z kolei Polonia spadła na 7 pozycję.

Polonia Słubice -Spójnia Ośno Lubuskie 1:3 (0:2)

Zagrali: Radosław Bednarczyk, Dawid Żurawski, Daniel Stadie, Maciej Ossowski (46' Szymon Biernat), Rafał Gronostaj (46' Przemysław Stępień), Przemysław Begier, Gabriel Chrostowski (60' Bartosz Donigiewicz), Łukasz Chrostowski (70' Mariusz Guraj), Ihor Myrko (60' Hubert Stawicki), Mikołaj Kawecki, Gracjan Kudła (46' Patryk Nowaczewski). Rezerwowi: Daniel Neuman.