Mirosław Dębiec

Niestety, to koniec przygody Polonii Słubice w Fortuna Pucharze Polski w piłce nożnej. „Duma pogranicza” przegrała w półfinale na szczeblu okręgu lubuskiego z Cariną Gubin 1:2 i odpadła z dalszych rozgrywek.

Mecz odbył się 12 maja na stadionie w Słubicach. Faworytem byli goście, którzy aktualnie są liderem IV ligi i mierzą w awans o poziom wyżej. Z kolei dla Polonii, która aspiracji na awans nie ma (ale też nie musi martwić się walką u utrzymanie), był to jeden z najważniejszych meczów w sezonie. Tak ważny, że o wsparcie między słupkami poproszono doświadczonego Mirosława Dębca, który zastąpił kontuzjowanego niedawno Jakuba Szewielińskiego.

Przebieg spotkania

Pojedynek nie rozpoczął się dobrze dla polonistów, bo już w 16 min. Przemysław Haraszkiewicz zdobył prowadzenie dla Cariny. Jednak w 27 min. padło wyrównanie po strzale z rzutu wolnego Dawida Żurawskiego i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron, gdy piłkarze nie zdążyli się jeszcze dobrze rozgrzać, sędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut karny dla Gubina, który na bramkę zamienił Przemysław Macierzyński (47’). Mimo starań obu drużyn (i ambitnej postawy Polonii) więcej bramek już nie padło. Awans do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim przypadł w udziale Carinie.

Dla klubu z Gubina to historyczny sukces, rok temu swoją przygodę z pucharem Carina zakończył na półfinale. Podobnie jak i Polonia, która drugi rok z rzędu melduje się na tym etapie rozgrywek, ale odpada z niego w podobnych okolicznościach (mecz u siebie, przegrany 1:2). Teraz słubiczanom pozostała rywalizacja w lidze.

Powiedzieli po meczu

Andrzej Wypych (trener): Mieliśmy swoje sytuacje. Nie można odmówić chłopakom zaangażowania. Nie byliśmy wcale zespołem słabszym. Rzut karny jeżeli był to ok, jeżeli nie, to niech pan sędzia się zastanowi chwilkę. Uważam, że z przebiegu meczu mógłby być ten remisik i byśmy dalej kontynuowali grę.

Mirosław Dębiec: Wydawało się, że jest szansa, aby mecz jednak wygrać. Wszystko było na styku. Ten rzut karny taki bardzo wątpliwy. Może jakby to skończyło się remisem i była dogrywka, to dalibyśmy radę wcisnąć jedną bramkę więcej. Ciężko było wrócić po kilkuletniej przerwie. Na prośbę prezesa klubu zgodziłem się pomóc. Zaryzykowaliśmy, ale się nie udało.

Pucharowe mecze Polonii

Poniżej wykaz wszystkich spotkań w tegorocznej edycji Pucharu Polski (Polonia Słubice zaczynała rozgrywki od II rundy).

• 1/2 finału: Polonia Słubice - Carina Gubin 1:2
  • 1/4 finału: Polonia Słubice - Arka Nowa Sól 4:0
  • 1/8 finału: Syrena Zbąszynek - Polonia Słubice 1:4
  • IV runda: Warta Gorzów - Polonia Słubice 0:3
  • III runda: Orzeł Międzyrzecz - Polonia Słubice 0:2
  • II runda: Zew Dąbroszyn - Polonia Słubice 3:5

Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że w drugim półfinale Lechia Zielona Góra (III liga) wygrała z Budowlanymi Murzynowo (lider klasy okręgowej) również w stosunku 2:1. Pucharowy finał (Carina-Lechia) odbędzie się 3 czerwca w Międzyrzeczu.

Foto/wideo

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z meczu. Poniżej zdjęcia oraz wideo z wybranymi fragmentami meczu (w tym bramką dla Polonii z rzutu wolnego).