Polonia Słubice

Po raz drugi w ciągu ostatnich kilku dni Polonia Słubice okazała się lepsza od Syreny Zbąszynek. Po ligowym zwycięstwie słubiczanie wygrali także pojedynek w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. 14 kwietnia w Zbąszynku padł wynik 4:1.

Poloniści od początku ruszyli do ataku co udokumentowali golem strzelonym przez Patryka Nowaczewskiego w 11 min. Więcej bramek w tej części gry nie było, za to na początku drugiej połowy Polonia urządziła prawdziwą kanonadę. W ciągu 7 minut padły trzy bramki, a strzelali je kolejno: P. Nowaczewski (46 min.), Maciej Kawecki (50 min.) i ponownie P. Nowaczewski (53 min.). Honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył w 76 min. Volodymyr Shved.

Dzięki zwycięstwu Polonia awansowała do 1/4 finały Fortuna Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. O tym, z kim i kiedy spotka się w następnej rundzie, napiszemy już niebawem.

Poniżej komplet wyników wszystkich pucharowych par.

• Piast Karnin - KS Lechia Zielona Góra 3:5
  • Unia Kunice Żary - Pogoń Skwierzyna 3:4
  • Odra Bytom Odrzański - Lech Sulechów 2:1
  • Carina Gubin - Ilanka Rzepin 3:0