UKS Jedynka Słubice

Nie było niespodzianki z Zieloną Górą. UKS Spartakus Handball Team pewnie pokonał UKS Jedynkę Słubice 37:19 w meczu na szczycie Lubuskiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej.

Mecz odbył się 13 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1. Atut własnego boiska nie bardzo pomógł słubiczankom, które tylko do połowy dzielnie stawiały kroku niepokonanym jak dotychczas zawodniczkom Spartakusa. Wynik 13:16 dawał nadzieję na nawiązanie walki w drugiej odsłonie meczu. Niestety, szybko rozwiały ją rywalki, które drugie 25 minut wygrały 21:6, a cały mecz 37:19.

W szeregach gospodyń najskuteczniejsze były Julia Matkowska (która zdobyła 8 bramek), Gabriela Nawotczyńska (5) i Izabella Matusiak (3).

Dla podopiecznych trenera Jerzego Grabowskiego to druga porażka z rzędu, która skomplikowała sprawę awansu do dalszej fazy rozgrywek. Jedynka spadła na 3 miejsce w tabeli i aby awansować musi wygrać wszystkie mecze do końca i liczyć na potknięcie Sokoła Żary, który ma tyle samo punktów, ale rozegrany o jeden mecz mniej. 31 marca obie drużyny spotkają się w bezpośrednim pojedynku!

Komplet wyników i tabela rozgrywki.zprp.pl.