UKS Jedynka Słubice

Udanie weszły w nowy rok szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. Mimo pandemii rozgrywki pod szyldem Związku Piłki Ręcznej w Polsce trwają nadal. Na inaugurację rundy rewanżowej Lubuskiej Ligi Młodziczek słubiczanki wygrały spotkanie ze Spartą Gubin 21:18.

Podczas październikowego spotkania podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego zwyciężyły 24:15. W rewanżu 16 stycznia, który odbył się w Gubinie, również stanęły na wysokości zdania i rozstrzygnęły potyczkę na swoją korzyść. I to mimo poważnych problemów kadrowych (na parkiecie z powodów zdrowotnych lub osobistych brakowało aż 5 zawodniczek).

A jak wyglądała rywalizacja na boisku? O tym więcej opowiedział nam J. Grabowski.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W 15 minucie prowadziła jeszcze Sparta 5:4. Iza Matusiak 2 trafieniami wyprowadziła nas na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:7 dla Słubic. W drugiej połowie kontrolowaliśmy wynik i utrzymywała się bezpieczna różnica. W 38 minucie nasze dziewczęta prowadziły już 18:11. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:18 – relacjonuje trener.

A które z zawodniczek zasłużyły na szczególne wyróżnienie. - Bardzo dobrze rozgrywała Oliwia Pomes, Iza Matusiak trafiła celnie aż dziesięć razy. Szkoda, że przestrzeliła dwa rzuty karne. Najlepiej zaprezentowała się bramkarka Zhasmin Abdinova, która obroniła aż 5 rzutów karnych – podkreśla J. Grabowski. Warto też odnotować, że swój pierwszy występ ligowy zaliczyły trzy szóstoklasistki – Prokopieva Yelyzaveta, Dominika Mintus oraz Klaudia Bławat.

Teraz kalendarz rozgrywek będzie dość intensywny. Już 23 stycznia o godz. 10 w Słubicach Jedynka zmierzy się w derbach powiatu słubickiego z Iskrą Zorzą Kowalów, a tydzień później na wyjeździe z II zespołem Sparty Gubin.

Jak na razie słubicki UKS zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma o dwa zwycięstwa mniej niż liderujący UKS Spartakus Zielona Góra. Trener grabowski zapowiada jednak, że wciąż celem jego drużyny jest awans do 1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek.

GMTS Sparta Gubin - UKS Jedynka Słubice 18:21 (7:9)

Skład: Natalia Szczerbin (b), Zhasmin Abdinova (b), Oliwia Pomes 5, Gabriela Nawotczyńska 2, Natalia Terlecka, Izabella Matusiak 10, Lena Tańczak 2, Hanna Marciniak, Lena Pawlak 2, Julia Kotlinska, Yelyzaveta Prokopieva, Dominika Mintus, Klaudia Bławat.

Komplet wyników i tabela dostępne są na stronie rozgrywki.zprp.pl.