Zawody

Za nami Lubuska Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce - jedna z ostatnich imprez lekkoatletycznych w tym sezonie. Zawody były niezwykle udane dla sportowców ze Słubic, którzy wywalczyli aż 9 medali, w tym 4 złote.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, przy okazji publikowania fotorelacji z imprezy (ZOBACZ), na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawili się najlepsi lekkoatleci z woj. lubuskiego w kategoriach wiekowych U16, U18 oraz U20.

W tym gronie bardzo dobrze spisali się słubiczanie, którzy nie tylko uzyskali wiele wartościowych wyników, ale aż dziewięciokrotnie stawali na podium. Złoty medal i tytuł mistrzyni woj. lubuskiego w biegu na 1500 metrów (U18) zdobyła Natalia Kiedrowicz, która samodzielnie prowadząc od startu do mety poprawiła przy okazji dotychczasowy rekord życiowy. Srebro w tym samym biegu wywalczyła Zuzanna Janowicz. Z kolei na 1000 m w kat. młodziczek (U16) trzecie miejsce i brązowy wybiegała Anna Kielar.

Oczekiwań kibiców nie zawiodły dyskobolki Lubusza Słubice. Utytułowana Paulina Polańska wygrała w kat. U18, a Zuzanna Piskunowicz w kat. U20. Dublet medali wywalczyły także ich młodsze koleżanki w kat. U16 - Julia Horoszkiewicz była pierwsza, a Wiktoria Przybylska druga.

Miejsca na podium Lubuskiej Olimpiady Młodzieży zdobywali również panowie. W kat. U18 mieliśmy dwa srebrne medale: jeden w skoku wzwyż wyskakał Wojciech Fila, a drugi wybiegał na dystansie 3000 m Daniel Tepper.