UKS Jedynka

Drugi mecz i drugie zwycięstwo – taki jest bilans początku Lubuskiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej w wykonaniu UKS Jedynka Słubice. W prestiżowych derbach powiatu słubickiego podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego pokonały Iskrę Zorzę Kowalów 25:21.

Mecz odbył się 10 października w Kowalowie. Jak na derby przystało mecz był zacięty i wyrównany. W pierwszej połowie obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Po zmianie strony obraz nie uległ zmianie. W 36 minucie był remis 16:16.

- Wtedy zmieniliśmy system obrony z 6-0 na 5-1 i zaczęliśmy przeważać na boisku – relacjonuje J. Grabowski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:21 dla Słubic.

Kto szczególnie wyróżnił się na boisku? – Należy docenić rozgrywającą Julię Matkowską, która zdobyła 10 bramek oraz debiutującą w rozgrywkach ligowych skrzydłową Lenę Tańczak, która zanotowała 5 trafień. Udany występ zaliczyły obie bramkarki Natalia Szczerbin i Zhasmin Abdinova. Ta ostatni obroniła aż 4 rzuty karne – zaznacza szkoleniowiec.

Za tydzień słubiczanki czeka ligowa przerwa. Siedem zawodniczek UKS-u wyjeżdża na wojewódzkie konsultacje OSPR do Żagania. A rozgrywki ligowe wrócą do Słubic 7 listopada. Tego dnia UKS Jedynka zmierzy się z II drużyną Sparty Gubin.

UKS Jedynka Słubice – KS Iskra Zorza Kowalów 25:21 (9:10) Skład UKS: Natalia Szczerbin (b), Zhasmin Abdinova (b), Pomes Oliwia, Nawotczyńska Gabriela 2, Terlecka Natalia, Woźniak Noemi 3, Matusiak Izabella 4, Matkowska Julia 10, Tańczak Lena 5, Fornalczyk Amelia , Mikołajczak Maja 1, Marciniak Hanna.

Komplet wyników i tabela na stronie rozgrywki.zprp.pl.