Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biegi sztafetowe

Sztafety w sporcie to prawie zawsze gwarancja dużych emocji. Takich nie zabrakło 29 września w parku za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Sztafetowe biegi przełajowe zainaugurowały szkolne rozgrywki sportowe w powiecie słubickim w sezonie 2020/2021.

Zawody rozgrywane były w ramach wojewódzkiego kalendarza SZS (Szkolnego Związku Sportowego) jako Lubuska Olimpiada Młodzieży. Odbyły się w trzech kategoriach wiekowych. Igrzyska Dzieci – rocznik 2008 i młodsi, Igrzyska Młodzieży Szkolnej - roczniki 2006-07 oraz Licealiada – rocznik 2001 i młodsi.

Każdą szkołę reprezentował 8-osobowy zespół. Najmłodsi biegali na dystansie 8x600m, a starsze roczniki na dystansie 8x800m. Rywalizacja odbywała się na dwóch pętlach prowadzących parkowymi alejkami.

Choć pogoda dopisała, to nieco gorzej było z frekwencją, szczególnie w dwóch najmłodszych kategoriach. Tu stawiły się reprezentacje SP3 i SP1 (tylko chłopcy). W szkołach ponadpodstawowych wystartowały Zespół Szkół Licealnych, CKZiU (dawny Rolniczak) oraz Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące.

Zgodnie z przewidywaniami nie brakowało sportowych emocji. – Szczególne emocje były w rywalizacji chłopców w najstarszej kategorii – opowiada trener Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej. – Każda szkoła przynajmniej raz była na prowadzeniu, a zwycięstwo CKZiU zapewnił dopiero mocny finisz zawodnika na ostatniej zmianie – dodaje.

Zwycięskie drużyny otrzymały nie tylko zaszczytny tytuł mistrza powiatu słubickiego, ale będą nas też reprezentować podczas finałów wojewódzkich, które w październiku odbędą się w Zielonej Górze i Babimoście. Poniżej komplet wyników.

Igrzyska Dzieci

  • Dziewczęta: 1m/SP3 Słubice
  • Chłopcy: 1m/SP1 Słubice, 2m/SP3 Słubice

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

  • Dziewczęta: 1m/SP3 Słubice
  • Chłopcy: 1m/SP1 Słubice, 2m/SP3 Słubice

Licealiada

  • Dziewczęta: 1m/CKZiU, 2m/Zespół Szkół Licealnych
  • Chłopcy: 1m/Zespół Szkół Licealnych w Słubicach, 2m/CKZiU Słubice, 3m/Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Słubicach

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.