SKP Słubice

Co słychać w A klasie? W miniony weekend SKP Słubice zremisował na wyjeździe z Zewem Dąbroszyn 2:2. Tym samym słubiczanie podtrzymali passę 8 ligowych meczów bez porażki i zajmują 2 miejsce w tabeli.

Mecz odbył się 27 września. Dla białoniebieskich nie była to łatwa przeprawa, bo Zew również ma aspiracje do walki o podium, co tego dnia udowodnił na boisku.

Gospodarze strzelili bramkę jako pierwsi w 11 minucie spotkania, ale już po chwili doprowadził do remisu niezawodny Andre Felipe. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla SKP dał z rzutu karnego Przemysław Mól.

Kilka minut po zmianie stron Zew szybko wyrównał, a potem gra zaostrzyła się, czego efektem były kolejne żółte kartki (łącznie sędzia pokazał ich aż 9) oraz jedna czerwona (dla zawodnika z Dąbroszyna). Wynik jednak nie uległ już zmianie i drużyny podzieliły się punktami.

SKP Słubice zajmuje 2 miejsce w tabeli A klasy (ma tyle samo punktów co liderująca Odra Górzyca) i bilans 5 zwycięstw oraz 3 remisów. Słubiczanie będą mieli nieco więcej czasu na odpoczynek niż rywale, bo w najbliższej kolejce czeka ich pauza. Na murawie zobaczymy ich ponownie dopiero 11 października, gdy u siebie zmierzą się z Pogonią Krzeszyce.