Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wędkarze

Wędkarze, szykujcie swoje „kije”! Czas na zawody „Mocarze Nocy 2020”. To już piąta edycja imprezy organizowanej przez firmę budowlaną Mazurek oraz koło PZW nr 2 w Słubicach. Zapowiada się wysoka frekwencja.

Nocne zawody spławikowo - gruntowe „Mocarze Nocy” odbędą się w dniach 19-20 września na Odrze. A dokładniej aż w 3 lokalizacjach: za byłą Warszawianką, na wysokości oś. Krasińskiego oraz od Kolonii Lubusz do główki strategicznej Nowy Lubusz.

Na każdym stanowisku rywalizować będzie trzyosobowy zespół. Organizatorzy spodziewają się sporej frekwencji. Wg wstępnych szacunków w rywalizacji weźmie udział ponad 150 osób i to nie tylko ze Słubic, ale i całego regionu.

Plan zawodów

Zbiórkę uczestników przewidziano 19 września (sobota) do godz. 15.00 na pierwszym zjeździe za byłym czwartym dołkiem (znak graniczny 497). Do godz. 16.00 będzie czas na przywitanie i wspólny poczęstunek. O godz. 16.00 zostanie omówiony regulamin i odbędzie się losowanie stanowisk. O 17.00 wszyscy udaną się na swoje miejsca. Wędkowanie rozpocznie się o godz. 18.30, a zakończy o 9.00 rano w niedzielę (20 września). Ważenie ryb na stanowiskach potrwa do godz. 10.15. A potem, ok. 10.30 zaplanowano wspólny posiłek, podsumowanie wyników i dekorację zwycięzców.

Zasady łowienia

Rywalizacja rozegrana zostanie zgodnie z RAPR „na żywej rybie”, tak więc każda ekipa musi mieć siatkę ze sztywnymi obręczami do przechowywania ryb w dobrej kondycji. Z łowienia wyłączone są: sum, szczupak, sandacz, boleń i ukleja.

W czasie trwania zawodów obowiązuje rygor związany z epidemią COVID-19. Uczestnicy muszą posiadać maseczki oraz zachować odstępy min. 1,5 m.

Zgłoszenia

Zapisy prowadzi skarbnik koła PZW nr 2 w sklepie wędkarskim „Pod Akacją”, tel.507 097 707. Liczba miejsc ograniczona. Przy zapisach można dokonać dobrowolną wpłatę na statutową działalność koła w wysokości 60 zł od osoby.

 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.