Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lubusz Słubice

Choć pandemia mocno pokrzyżowała im szyki, to wakacyjny czas spędzili na szlifowaniu formy. Lekkoatleci Lubusza Słubice mają za sobą wiele tygodni intensywnych treningów, a przed sobą decydujące starty na imprezach rangi mistrzowskiej – w skali gminy, województwa i Polski. W międzyczasie uzyskali wiele wartościowych wyników.

Jak tłumaczą trenerzy, dobrą dyspozycję najlepiej budować na zgrupowaniach sportowych. Dlatego jeszcze w lipcu lekkoatleci Lubusza spotkali się na obozie dochodzeniowym, który był zorganizowany na obiektach Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Trenowali w górach i nad morzem

Potem przyszedł czas na wyjazdy. Nasi sportowcy trenowali i w górach (Szklarska Poręba), i nad wodą (Pogorzelica), a ci najlepsi mieli okazję przebywać na zgrupowaniach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Cetniewie (Paulina Polańska) czy Karpaczu (Jakub Czak).

- Trenowałam dwa razy dziennie, zajęcia były wymagające, w końcu to był obóz zaplecza kadry narodowej. Jeśli chce się coś osiągnąć, trzeba sumiennie pracować – opowiada P. Polańska.

Na intensywność (i różnorodność) zajęć nie mogli narzekać także jej młodsi koledzy i koleżanki. Na obozie w Szklarskiej Porębie nie tylko ćwiczyli na położonym u podnóża Karkonoszy stadionie, ale też korzystali z sali gimnastycznej, chodzili na górskie wycieczki. Podobnie było w Pogorzelicy, gdzie typowo lekkoatletyczne treningi były przeplatane np. kąpielami w Bałtyku i nadmorskimi przechadzkami.

Forma budowana startami

Jak najlepiej sprawdzić wypracowaną dyspozycję? - Oczywiście startując na zawodach, co także przyspiesza budowanie formy i pozwala wskoczyć na wyższy pułap – podkreśla Piotr Kiedrowicz, jeden z trenerów opiekujących się trenująca na obozach młodzieżą.

Okazja do rywalizacji nadarzyła się jeszcze pod koniec lipca, podczas pierwszego wakacyjnego mityngu, który został rozegrany na stadionie w Słubicach. Padło tam kilka wartościowych rezultatów. Łukasz Dziubiński (U20) pobiegł 2:04.79 na 800 metrów, Jakub Czak (U20) przebiegł 110 metrów przez płotki w czasie 14.33, a Paulina Polańska (U18) posłała dysk na odległość 42.10. Komplet wyników można znaleźć TUTAJ.

Grad życiówek w Szczecinie

Kolejną szansę nasi lekkoatleci dostali już po wyżej wspomnianych obozach, na mityngu w Szczecinie. 23 sierpnia do stolicy woj. zachodniopomorskiego udała się ponad 20-osobowa reprezentacja Słubic. I nie zawiodła.

W skoku w dal wygrał Krzysztof Wyrwas (U20) z wynikiem 6,97 m, Julia Wyrwas (U18) uzyskała w trójskoku 11,73 m, po zwycięstwa sięgnęli też w skoku wzwyż Adriana Zabłocka (U20 - 167 cm) oraz Jakub Klimiuk (U20 - 195 cm). Swoje biegi wygrali także Natalia Kiedrowicz (U18 - 5:24.55 na 1500 m) oraz Jakub Czak (U20 - 14.07 na 110 m ppł). Dla wszystkich były to albo rekordy życiowe albo najlepsze wyniki bieżącego sezonu.

- Świetnie spisały się nasze nadzieje lekkoatletyczne. Ustanawiając rekordy życiowe na 300 m wybiegały czołowe wyniki w kraju – cieszy się Ryszard Chustecki, prezes Lubusza. 11-letnia Zuzanna Smolińska uzyskała 50.79, a tuż za nią była jej rówieśniczka Iga Mizerska (51.04).

Komplet wyników można znaleźć TUTAJ.

Cenny sprawdzian w Słubicach

Kilka dni później (26 sierpnia) była okazja sprawdzić się ponownie, tym razem na kolejnym mityngu wakacyjnym w Słubicach. Na ten start czekali szczególnie najmłodsi zawodnicy, którzy licznie zameldowali się na stadionie przy ul. Sportowej.

I znowu nie zabrakło wartościowych wynik i rekordów życiowych. Na 300 metrów 47,36 pobiegł 13-letni Mateusz Choina, Zuzanna Mierzejewska (rocznik 2005) pchnęła kulą 9.32 m, a Julia Horoszkiewicz (2006) posłała dysk na odległość 30.19 m. W tej samej konkurencji dobrą dyspozycję potwierdziła P. Polańska uzyskując 42.62 m.

Pasjonujący bieg odbył się na 600 metrów, gdzie w niespełna sekundzie zmieściły się aż trzy zawodniczki: Zuzanna Smolińska, Klarysa Baca-Chomicz oraz Iga Mizerska. Młode, ale niezwykle ambitne biegaczki uzyskały odpowiednio 1:55.11, 1:55.29 oraz 1:55.88.

Komplet wyników do pobrania TUTAJ.

Czas na decydującą rywalizację

Co dalej czeka zawodników Lubusza? W najbliższy weekend rozpoczyna się cykl mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. - Najpierw o medale powalczą seniorzy, później kategorie U23, U20, U18, a w ostatni weekend września młodzicy, czyli kat. U16. Młodszych z kolei czekają mistrzostwa powiatu i województwa – wylicza R. Chustecki.

Zdaniem szefa słubickiego klubu, lekkoatletyczna jesień zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. - Duża w tym zasługa nie tylko samych zawodników, ich zaangażowanych rodziców, ale i szkoleniowców. Nad formą naszych sportowców pracowali Grzegorz Noga, Jacek Grześkowiak, Piotr Kiedrowicz, Edward Czernik, Łukasz Horoszkiewicz, Oleg Pachol. Wszystkim serdecznie dziękuję - mówi R. Chustecki.

Jakie zdobycze medalowe przywiozą zawodnicy Lubusza Słubice? Będziemy o tym informować.

Poniżej galeria zdjęć z wakacyjnej aktywności lekkoatletów (zawody i obozy). Za udostępnienie fotek dziękujemy trenerom, zawodnikom i zarządowi klubu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.