Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To było prawdziwe święto piłki ręcznej. UKS Jedynka Słubice jak co roku zorganizował Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty Słubickiego. W rywalizacji na parkiecie najlepsze okazały się szczypiornistki HSV Frankfurt, słubiczanki zajeły trzecie miejsce.

Otwarcie turnieju

Otwarcia imprezy i powitania uczestników dokonał fundator głównego trofeum, czyli starosta słubicki Leszek Bajon. Głos zabrał także trener słubiczanek Jerzy Grabowski, który życzył wszystkim przede wszystkim dobrej zabawy.

A chwilę później zabrzmiał już pierwszy gwizdek. Rywalizacja była ostra i choć to turniej towarzyski, nikt nie odpuszczał. Jak to w sporcie bywa, przydarzyło się kilka lekkich urazów. Kibice jednak nagradzali walkę i poświęcenie zawodniczek gromkimi brawami. Wśród nich był sam prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej Bronisław Mały.

Warto w tym miejscu podkreślić wyjątkową atmosferę jaka towarzyszyła meczom. Bębny, śpiewy, trąbki, ale wszystko mające pozytywny wydźwięk. Postarali się też rodzice dziewcząt z Jedynki, którzy jak zawsze zadbali o solidne zaplecze gastronomiczne.

UKS Jedynka Słubice

A na boisku nie brakowało też niespodzianek. Do takich można zaliczyć m.in. zwycięstwo w fazie grupowej Lidera Świebodzin z faworyzowanym HSV Frankfurt 12:10. Niemieckie piłkarki wzięły sobie tę porażkę do serca, bo w półfinale gładko pokonały gospodynie z Jedynki 11:4, a następnie w finale zrewanżowały się szczypiornistkom Lidera wygrywając 8:6. Słubiczanki, które wcześniej gładko wygrały swoją grupę, w pojedynku o trzecie miejsce zwyciężyły HSG Schlaubetal Odervorland 18:5.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
  1. HSV Frankfurt Oder
  2. MUKS Lider Świebodzin.
  3. UKS Jedynka Słubice
  4. HSG Schlaubetal Odervorland
  5. Zorza Iskra Kowalów
  6. MKS Sokół Żary
Na zakończenie sportowej rywalizacji przyszedł czas na nagrody. Te wręczali wspólnie starosta L. Bajon, trener J. Grabowski i prezes słubickiego UKS-u Mariusz Matusiak. Oprócz pucharów i dyplomów dla drużyn, były też wyróżnienia indywidualne. Najskuteczniejszą bramkarką wybrano Klaudię Gancarz z Jedynki, zaś tytuł królowej strzelczyń wywalczyła Philine Worm z HSV Frankfurt Oder.

Portal Slubice24 był patronem medialnym imprezy. Poniżej nasza fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.