Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To był zdecydowanie jego sezon. Srebro mistrzostw Europy U20, tytuł mistrza Polski juniorów i znakomita życiówka na setkę (10.46). To tylko najważniejsze z osiągnięć Antoniego Plichty z Lubusza Słubice. Teraz ma szansę na podobny sukces w plebiscycie na najpopularniejszego sportowca LZS.

plichta LZS
A. Plichta (w środku) podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS w 2018 roku

Na czym polega „Plebiscyt na 10 najpopularniejszych sportowców Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych”? Poszczególne województwa zgłosiły swoich kandydatów, z których została wyselekcjonowana grupa 20 sportowców należących do zrzeszenia. Ostatecznego wyboru, komu przypadnie tytuł, dokonają kibice.

Głosowanie odbywa się za pośrednictwem internetu. Na stronie www.lzs.pl w zakładce „Plebiscyt 2019” należy wybrać jedno nazwisko z listy. Tytuł najpopularniejszego sportowca LZS w Polsce w 2019 roku otrzyma osoba z największą ilością głosów.

Jak na razie Antoni Plichta jest na… pierwszym miejscu i zebrał aż 78% głosów. Wyprzedza takie uznane nazwiska jak Paweł Fajdek (mistrz świata w rzucie młotem) czy Mateusz Rudyk (brązowy medalista MŚ w kolarstwie torowym). Ale głosowanie wciąć trwa i wszystko może się jeszcze zmienić.

Chcesz pomóc Antkowi wygrać? Wejdź na stronie www.lzs.pl i oddaj swój głos.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.