Dominika Podhajecka udanie rozpoczęła sezon halowy. W Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodziczek do lat 14 w Puszczykowie dwa razy stanęła na podium: w grze pojedynczej oraz w deblu.

dominika puszcz1

Impreza odbyła się w Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie. Jak radziła sobie w niej Dominika Podhajecka, czołowa zawodniczka GKT Smecz Górzyca?

Ze względu na rozstawienie miała wolną pierwszą rundę zawodów. W drugiej pewnie pokonała starszą od siebie Roksanę Kokocha, reprezentującą Kostrzyński Klub Tenisowy (6:1, 6:0). Następnie w ćwierćfinale zwyciężyła (6:3, 6:2) z o rok młodszą, ale utytułowaną Antoniną Czajkę (Park Tenisowy Olimpia Poznań).

Jednak w półfinale nie poszło jej już tak dobrze - Dominatorka trafiła na doskonale dysponowaną tego dnia Marię Głowacką z TS IDEA SPORT Toruń. Przegrała z nią 1:6, 2:6, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w turnieju.

dominika puszcz2

W grze podwójnej Dominika zagrała w parze z Jagna Mańkowską z AZS-u Poznań. Po pełnych emocji meczach pokonały w ćwierćfinale (6:4, 3:6, 10:4) Wiktorię Urbanowicz (Fundacja Szczeciński Klub Tenisowy Promasters) i Amelię Drozd (UKS Dwójka Zielona Góra), a w półfinale (7:6 (4), 4:6, 10:1) Antoninę Helińską (AZS Poznań) i Antoninę Czajkę (Park Tenisowy Olimpia Poznań).

Niestety, w finale zawodniczki GKT Smecz Górzyca i AZS Poznań musiały uznać wyższość pary złożonej z finalistek gry pojedynczej: Marii Głowackiej i Amelii Ciesielczyk. Uległy im 4:6 i 3:6 i zajęły drugie miejsce.