Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To był długi, ale owocny sezon lekkoatletyczny. Jego podsumowaniem były 17. Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce rozgrywane pod egidą Euroregionu Pro Europa Viadrina. Rywalizację młodych sportowców śledziliśmy z naszym obiektywem.

Paulina POlańska
W rzucie dyskiem triumfowała Paulina Polańska

Gospodarzem imprezy był oczywiście Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. 4 października na stadion przy ul. Sportowej zjechało kilkanaście klubowych reprezentacji z polsko-niemieckiego pogranicza. Byli lekkoatleci m.in. z Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp., Szprotawy, Żar, Międzychodu czy Fürstenwalde. W przeszło 400-osobowej stawce nie mogło zabraknąć zawodników Lubusza Słubice.

Na rzutni pojawiła się m.in. Paulina Polańska, tegoroczna wicemistrzyni Polski juniorów młodszych. Słubiczanka posłała dysk na odległość 41.63 i zajęła pierwsze miejsce. Tuż za nią uplasowała się (startująca poza konkursem) utytułowana weteranka Małgorzata Krzyżan, która tym razem uzyskała 35.09.

- Choć wyniki już mocno „wczasowe”, to zawsze przyjemnie jest wystartować w moich kochanych Słubicach – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem M. Krzyżan. Z wygranej ucieszyła się jej młodsza koleżanka, choć liczyła na nieco dalsze rzuty. – Mogło być lepiej, ale warunki pogodowe na więcej nie pozwoliły. Jednak na przestrzeni całego sezonu jestem zadowolona i z pewnością mogę go zaliczyć do udanych – stwierdziła.

Mistrzostwa Euroregionu
Tytuł mistrzyni województwa na 2 km wywalczyła N. Kiedrowicz

Udany debiut na dystansie 800 metrów zaliczyła Malwina Olszewska, niedawna mistrzyni makroregionu młodzików na 1 km. Prowadząc od startu do mety uzyskała 2:22.16. Z dobrej strony pokazała się wracająca po problemach ze zdrowiem Natalia Kiedrowicz, która sięgnęła po tytuł mistrzyni województwa w zaległym biegu na 2 km (czas 7:26.00). Trzecia była jej klubowa koleżanka Ilona Melnyk-Urbaniak (7:46.60). – Medale mistrzostw województwa to dla nas bardzo cenna nagroda na koniec sezonu – mówiły uradowane za metą.

Komplet wyników z całych zawodów jest do pobrania poniżej.

POBIERZ KOMUNIKAT

Z postawy młodych sportowców cieszy się Ryszard Chustecki, szef Lubusza i dyrektor sportu SOSiR. – Frekwencja dopisała i mieliśmy całkiem niezłe wyniki. To było ciekawie podsumowanie sezonu, niezwykle udanego dla naszego klubu, obfitującego w wiele zdobyczy medalowych w różnych kategoriach wiekowych i na różnym szczeblu – powiedział z zadowoleniem.

Burmistrz
Burmistrz M. Olejniczak otrzymał symboliczny numer startowy

Rywalizacji lekkoatletów przyglądali się m.ni. burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak oraz dyrektor biura Euregionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak. Obaj panowie dekorowali także najlepszych w poszczególnych konkurencjach. W podziękowaniu burmistrz otrzymał od organizatorów pierwszy z całej puli numer startowy oznaczony liczbą 100.

Obecność M. Olejniczaka miała też związek z otwarciem tego samego dnia nowej siłowni na terenie ośrodka, która powstała specjalnie z myślą o lekkoatletach. O tym więcej w osobnym materiale.

Poniżej galeria zdjęć z piątkowych zawodów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.