Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mamy już kalendarzową jesień, a to znak, że czas na sezon biegów przełajowych. Wśród tego typu imprez największą popularnością w naszym regionie cieszy się Golicka Mila. Tegoroczna odsłona odbędzie się 27 września. Mamy już dokładny program.

Golicka Mila

Co roku w zawodach organizowanych przez Szkołę Podstawową w Golicach startuje kilkaset osób w różnym wieku – od przedszkolaków po dorosłych. Nie inaczej będzie i w tym roku. Dystans, jaki pokonują, jest dopasowany do ich wieku i możliwości - od 260 m do 2 km. Uczestnicy będą rywalizować w kategoriach podzielonych wg płci i roku urodzenia – łącznie zaplanowano aż 22 biegi.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 od tradycyjnego apelu olimpijskiego, a kwadrans później ruszą pierwsze biegi. Około godziny 10.55 odbędą się dekoracje najlepszych zawodników wśród przedszkolaków, a o godz. 12:30 dekoracje zwycięzców pozostałych biegów. Dokładny program poniżej.

Na najlepszych zawodników w poszczególnych biegach czekają puchary, medale, dyplomy oraz nagrody niespodzianki. Będzie też klasyfikacji drużynowa (szkół). Po biegu każdy będzie mógł spróbować słynnej, golickiej grochówki.

Zgłoszeń do udziału w biegach dokonują poszczególne szkoły. Każdy z zawodników musi mieć przy sobie wypełnioną kartę startową. Jej wzór, podobnie jak regulamin i pozostałe ważne dokumenty, jest do pobrania na naszej stronie.

XXI Golicka Mila
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.