Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Takiej imprezy jeszcze nie było! Rzepin był gospodarzem I Turnieju Pentaque o Puchar Starosty Słubickiego. W rywalizacji pod hasłem „Zagraj w boule razem z nami” wzięło udział aż 7 drużyn.

boule rzepin_2

Impreza odbyła się 20 września nad jeziorem Długie. Jego organizatorem było rzepińskie stowarzyszenie „Słoneczko”, które skorzystało z dofinansowania przyznanego przez powiat słubicki.

Na czym polega gra w boule? W dużym skrócie - na rzucaniu z wytyczonego okręgu metalowymi kulami o średnicy około 7-8 cm w kierunku mniejszej (drewnianej lub plastikowej) kulki, zwanej potocznie „świnką”. Wygrywa ten, kto swoją kulę umieści jak najbliżej „świnki”.

Chętnych do kulkowej rywalizacji nie zabrakło. Do turnieju zgłosiły się drużyny: Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żabicach, Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Rzepinie, Stowarzyszenia Seniorów Rzepińskich, Koła Diabetyków w Rzepinie, słubickiego oddziału Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz gospodarzy turnieju, czyli „Słoneczka”. Młode pokolenie reprezentowały maluchy z przedszkola nr 2 w Rzepinie.

boule rzepin_1

W kategorii dorosłych najcelniejsze oko mieli rzepińscy seniorzy. Drugą lokatę wywalczyło „Słoneczko”, a trzecie miejsce zajęła ekipa POW Rzepin. W kategorii dzieci całe podium przypadło w udziale rzepińskim przedszkolakom.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom! Dali świetnie radę, mimo, że ta dyscyplina sportu nie jest u nas zbyt rozpowszechniona – mówił starosta Leszek Bajon na zakończenie turnieju.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.