Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dobra zabawa z nutą sportowej rywalizacji – to dobry przepis na udany dzień! W Górzycy odbyła się VIII Spartakiada Ziemi Lubuskiej dla Osób Niepełnosprawnych o Puchar Starosty Słubickiego. Zjechali się zawodnicy z całego województwa.

spartakiada hokej

Organizatorem zawodów było Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Humanitas z Górzycy, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Słubicach, Warsztat Terapii Zajęciowej z Żabic oraz Gminny Ośrodek Kultury w Górzycy.

Impreza odbyła się 5 czerwca na terenie Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy. Frekwencja dopisała – na zaproszenie organizatorów odpowiedziało aż siedem Środowiskowych Domów Samopomocy i trzynaście jednostek WTZ. To dało łącznie blisko 400 uczestników z terenu całego województwa.

Szczególnie imponująco wyglądało otwarcie, na którym sportowcy zaprezentowali się w kolorowym korowodzie, niosąc własnoręcznie przygotowane transparenty z zagrzewającymi do walki hasłami. "Spartakiada fajna sprawa, dla nas extra jest zabawa" czy "Włączamy obroty, bo nasz ŚDS walczy o puchar złoty" to tylko niektóre z nich.

Wysokie obroty faktycznie się przydały, bo było w czym rywalizować. Organizatorzy przygotowali dla uczestników aż osiem konkurencji: skok w dal, rzut piłeczką tenisową, strzały piłką do bramki, tor przeszkód, bieg płaski, sztafetę wahadłową, hokej na trawie oraz prowadzenie piłeczki tenisowej kijem hokejowym.

spartakiada starosta

Emocji było co nie miara, nikt nie odpuszczał, a sportowców do walki zagrzewali lokalni włodarze oraz sponsor pucharu, czyli starosta. - Sport jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi sportu – mówił do uczestników spartakiady Leszek Bajon. Towarzyszył mu jego zastępca Robert Włodek. Zawodników dopingowali również włodarze pozostałych gmin powiatu, w tym pełniący rolę gospodarza wójt Robert Stolarski.

Kilkugodzinna rywalizacja zakończyła się oczywiście wręczeniem nagród - pucharów i medali. A to, jak przebiegała rywalizacja, można obejrzeć w fotorelacji przygotowanej przez Starostwo Powiatowej w Słubicach – KLIKNIJ.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.