Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W myśl zasady sport to zdrowie, także i najmłodsi słubiczanie mieli swoje lekkoatletyczne zawody. 2 czerwca przedszkolaki spotkały się Lekkoatletycznym Dniu Dziecka. Gospodarzem imprezy był oczywiście Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Olimpiada przedszkolaków

Z zaproszenia do sportowej zabawy skorzystało pięć placówek: Jarzębinka, Pinokio, Miś Uszatek oraz przedszkola z Golic i Kunowic. Na maluchy czekały cztery konkurencje: bieg na 40 m, skok w dal, rzut piłką lekarską (w grupach) oraz sztafeta z przeszkodami.

Zanim rozpoczęły się zmagania, dzieci wzięły udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Malwinę Kalarus. A potem ruszyła zabawa, nad której przebiegiem czuwali sędziowie – Andrzej Martyniak i Mariusz Kalarus. O zdrowie uczestników zadbał niezawodny Marek Walczak i jego pogotowie.

Maluchy potraktowały rywalizację bardzo serio, ale to nie ona była tego dnia najważniejsza. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość aktywnego spędzenia czasu.

- W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami, a każdy przedszkolak otrzymał podczas podsumowania medal. Gablotki w przedszkolach zostały również wzbogacone pamiątkowym pucharem za udział w tej zabawie – opowiada Robert Tomczak z SOSiR-u.

Mariusz Olejniczak

Zmaganiom przedszkolaków przyglądał się sam burmistrz Mariusz Olejniczak, który nie tylko przybijał im piątki i pozował do wspólnej fotki, ale był także wręczającym nagrody. Pomagali mu w tym prezes SOSiR Zbigniew Sawicki oraz dyrektor Ryszard Chustecki.

- Dziękuję wszystkim za udział i gratuluję. Mam nadzieję, że wynieśliście z dzisiejszej imprezy mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Dla nas jesteście wszyscy wygranymi – mówił burmistrz podczas podsumowania.

A na koniec prezes Z. Sawicki zachęcił wszystkich przedszkolaków do tego, aby – podobnie jak rok temu - pozdrowić całe Słubie wspólnym okrzykiem, co wyszło bardzo okazale.

Jak było na imprezie? Poniżej nasza fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.