Kolejne nasze tenisowe talenty idą w ślady Dominiki Podhajeckiej. W rozgrywanym w Puszczykowie turnieju o puchar Agnieszki Radwańskiej drugie miejsce zajął zawodnik GKT Smecz Górzyca Jacek Biernacki.

biernacki puszczyk

Impreza pod hasłem „Tenis 10 Cup” odbyła się w dniach 18-19 maja na obiekcie o wdzięcznej nazwie „Sportoteka”. Turniej w Puszczykowie był jednym z 12 zaplanowanych w 2019 roku na kortach całego kraju. Ambasadorką cyklu jest Agnieszka Radwańska, która chce w ten sposób wspierać dzieci w wieku 5-10 lat w tenisowym rozwoju.

I właśnie w najstarszej kategorii (tzw. zielonej, czyli 10 lat i młodsi) drugie miejsce zajął mieszkający w Ośnie Lubuskim Jacek Biernacki. Podopieczny trenera Daniela Podhajeckiego (ojca Dominiki) jak burza przeszedł wszystkie szczeble rozgrywek pokonując kolejno W. Kaszkowiaka (4:2, 4:2), E. Makieła (4:1, 4:0) i J. Domańskiego (4:2, 4:1). Przegrał dopiero w finale po zaciętym boju z F. Chmielem (3:4, 2:4).

Finał Jacka to kolejny duży sukces zawodnika GKT Smecz Górzyca w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że niedawno pierwsze miejsce (w deblu) i drugie miejsce (w singlu) w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Poznaniu zajęła Dominika Podhajecka.

- Wyniki młodych tenisistów Smecza w turniejach ogólnopolskich potwierdzają świetną pracę z dziećmi i młodzieżą w klubie wzorowo zarządzanym przez prezesa Krzysztofa Waszaka. Dziękujemy firmie Babolat za świetny sprzęt, którym grają młodzi reprezentanci naszego klubu – podsumował D. Podhajecki.