Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ten sezon jest bardzo udany dla Dominiki Podhajeckiej! Młoda tenisistka zdobył kolejne trofea podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjny Młodziczek (do lat 14), który odbył się w Poznaniu. Zajęła drugie miejsce w grze pojedynczej i pierwsze w deblu.

dominika park_tenis_2

Jak przebiegała rywalizacja na kortach AZS Poznań?

Dominika Podhajecka, reprezentująca barwy GKT Smecz Górzyca miała wolną pierwszą rundę. W drugiej pewnie pokonała Agnieszkę Murawską (Miejski Klub Tenisowy Łódź) 6:3, 6:1. W ćwierćfinale nie było już tak lekko. Jej przeciwniczką była Jagna Mańkowska (AZS Poznań). - Przedstawicielka gospodarza turnieju postawiła Dominice trudne warunki. Ostatecznie ten bardzo emocjonujący mecz wygrała 7:6 (4), 6:4. W półfinale Dominika odniosła kolejne zwycięstwo - pokonała Julię Skarżyńską (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:1, 6:3.

Natomiast w finale na Dominikę czekała faworytka zawodów Olivia Bergler (KS Górnik Bytom) rozstawiona w turnieju z nr 1. Okazała się lepsza od swojej młodszej koleżanki – pokonała naszą zawodniczkę 6:3, 6:2.

Obie dziewczyny okazał się nie do pokonania w deblu, bo to właśnie O. Bergler była partnerką reprezentantki GKT Smecz Górzyca w grze podwójnej. Zawodniczki miały wolną pierwszą rundę, w drugiej pewnie, bez straty gema pokonały Alexandrę Persson (UKS RP SPORT Olsztyn) i Joannę Strzelecką (Toruńska Akademia Tenisowa) 6:0, 6:0.

W półfinale ograły 6:3, 6:1 Julię Wartecką (Park Tenisowy Olimpia Poznań) i Hanię Koprowską (Klub Tenisowy GAT Gdańsk). Na swoją korzyść rozstrzygnęły również finał, w którym zmierzyły się z Barbarą Straszewską (Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa") i Martynę Piechowicz (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław). I pokonały je 7:5, 6:2, tym samym wygrywając cały turniej.

dominika park_tenis_1

Jak trener (i ojciec) Daniel Podhajecki ocenia występ swojej córki? - Dominika kolejny raz pokazała ogromny potencjał sportowy, podtrzymując wspaniałą passę świetnych wyników i zwycięskich meczy nad starszymi rywalkami. Wynik jest tym bardziej godny uwagi, że uzyskany na wolnej nawierzchni (popularnej mączce). Dziękuję za wsparcie trenerowi prowadzącemu Marcinowi Pagórowi i całemu zespołowi Parku Tenisowego Olimpia Poznań, na którym Dominika obecnie trenuje - podsumowuje trener.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.