Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W tym tygodniu czeka nas kolejne biegowe wydarzenie – wiosenna edycja Testu Coopera. Swoją wydolność będą mogli sprawdzić mieszkańcy Słubic i Ośna Lubuskiego.

Bieganie Słubice

To już czwarta edycja najpopularniejszego testu wydolnościowego na świecie. Regularne testy jesienią 2016 roku zaproponował mieszkańcom Słubic trener Piotr Kiedrowicz, założyciel Słubickiej Akademii Biegowej. Pomysł wypalił, a na kolejne edycje zgłasza się coraz więcej chętnych. W roku ubiegłym w teście uczestniczyło ponad sto osób.

Organizatorzy testu: Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Lubusz Słubice i Słubicka Akademia Biegowa zapraszają ponownie do dwóch miejscowości. 16 kwietnia biegacze spotkają się w Ośnie Lubuskim, a 17 kwietnia na stadionie w Słubicach. Do udziału w biegowej zabawie zaproszeni są wszyscy – niezależnie od płci, wieku i poziomu kondycji. Mile widziane są całe rodziny.

Na czym polega Test Coopera? Przez 12 minut należy przebiec (lub przemaszerować) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Test Coppera

Udział w biegowej zabawie jest – podobnie jak to było we wszystkich poprzednich edycjach – bezpłatny. - Należy mieć ze sobą tylko wygodne buty i dobry humor. Pogodę mamy już zamówioną – zachęca Piotr Kiedrowicz. Tradycyjnie wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody, w tym dla najliczniejszej rodziny.

Test Coopera – harmonogram:
  • 16 kwietnia (wtorek), godz. 16:00, boisko Orlik przy Zespole Szkół w Ośnie Lubuskim
  • 17 kwietnia (środa), godz. 17:00, stadion SOSiR w Słubicach (zapisy od godz. 16:00)
Przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i jest finansowane z budżetu gminy Słubice. Imprezę wspiera portal Słubice24 – na naszej stronie będzie relacja z testu i oficjalne wyniki.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.