Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Choć faktycznie było to wiadome już po wcześniejszym meczu, to dopiero teraz można to głośno i oficjalnie powiedzieć: UKS Jedynka Słubice mistrzem woj. lubuskiego w piłce ręcznej dziewcząt. Bilans słubiczanek w Lubuskiej Ligi Młodziczek jest imponujący: 10 meczów i 10 wygranych.

jedynka mistrz_1

O wywalczeniu mistrzowskiego tytułu przez podopieczne Jerzego Grabowskiego pisaliśmy już po zakończeniu 9. kolejki, w której to pokonały GMTS Spartę Gubin 45:16. Po tym zwycięstwie przewaga punktowa była na tyle wysoka, że kwestia pierwszego miejsca w tabeli została już definitywnie rozstrzygnięta.

27 marca odbyło się ostatnie ligowe spotkanie. Tym razem słubiczanki udały się do Świebodzina, na pojedynek z tamtejszym Liderem. I podobnie jak 9 poprzednich pojedynkach, także i ten pewnie wygrały, choć rozmiary zwycięstwa (30:23) nie były takie do jakich przyzwyczaiły nas w ostatnim czasie.

Nie to jednak było ważne, ale fakt, że po ostatnim gwizdku mogły już oficjalnie strzelić przysłowiowe korki od szampana (oczywiście bezalkoholowego), a dziewczęta z dumą nałożyły koszulki z mistrzowskim emblematem. Przyjęły też osobiste gratulacje od prezesa Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej, Bronisława Małego.

To drugi mistrzowski tytuł z rzędu (wcześniej był jeszcze wicemistrzowski), ale po raz pierwszy w historii udziału UKS-u w rozgrywkach wojewódzkich, nasza drużyna zakończyła je z kompletem zwycięstw. Wrażenie robi nie tylko ten bilans, ale i przewagą z jaką Jedynka wygrywała wszystkie swoje spotkania. W połowie z nich słubiczanki zdobywały ponad 2 razy więcej bramek niż rywalki.

Poniżej komplet wyników sezonu 2018/2019:
  • UKS Jedynka Słubice - UKS Czarni Żagań 46:26
  • UKS Spartakus Zielona Góra - UKS Jedynka Słubice 20:32
  • UKS Jedynka Słubice - UKS Zorza Iskra Kowalów 31:11
  • GMTS Sparta Gubin - UKS Jedynka Słubice 6:55
  • UKS Jedynka Słubice - MUKS Lider Świebodzin 44:14
  • UKS Czarni Żagań - UKS Jedynka Słubice 23:43
  • UKS Jedynka Słubice - UKS Spartakus Zielona Góra 28:15
  • UKS Zorza Iskra Kowalów - UKS Jedynka Słubice 12:32
  • UKS Jedynka Słubice - GMTS Sparta Gubin 45:16
  • MUKS Lider Świebodzin - UKS Jedynka Słubice 23:30
Do Słubic powędrował także tytuł króla strzelców. Zgarnęła go Natasza Tańczak, która zanotowała 109 trafień. Co ciekawe, wyrównała tym samym osiągnięcie sprzed 3 lat innej, byłej już zawodniczki UKS-u, Marty Wroniewicz, która miała wtedy dokładnie taki sam wynik.

Tytuł mistrza woj. lubuskiego wywalczyły: Wroniewicz Aleksandra, Rajda Iga, Kliszczak Paulina, Oleksyn Oliwia, Sterenczak Julia, Lepak Wiktoria, Żarnowska Julia, Kazimierska Dominika, Białkowska Inga, Matkowska Karolina, Tańczak Natasza, Różańska Julia, Kowalska Julia, Gancarz Klaudia (b), Heppner Marta (b), Kloc Ewa (b), trener Jerzy Grabowski.

jedynka mistrz_2

Co dalej? Jako mistrz woj. lubuskiego UKS Jedynka Słubice awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Na tym etapie rozgrywek spotykają się najlepsze drużyny z całego kraju. To będzie dla naszych szczypiornistek prawdziwy egzamin.

Dla kibiców mamy dobrą wiadomość. To właśnie Słubice będą organizatorem jednego z turniejów 1/16 PP. Kiedy i z kim zagrają nasze szczypiornistki – o tym więcej już niebawem.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.