Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejne dobre wieści dla sympatyków szczypiorniaka. Uczniowie z Technikum Leśnego w Starościnie zajęli 3. miejsce w VII Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w piłce ręcznej chłopców. Turniej wygrała reprezentancja Zespołu Szkół Leśnych z Góraja.

TL Starościn

Impreza odbyła się w dniach 15-16 marca w hali widowiskowo-sportowej w Rzepinie. Do rywalizacji o medale mistrzostw Polski przystąpiło 5 drużyn. Oprócz gospodarzy, swoje reprezentacje wystawiły szkoły z Goraja, Zagnańska, Warcina i Białowieży.

Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna z Technikum Leśnego ze Starościna zapisała na swoim koncie 3 zwycięstwa i jedną porażkę. Pozwoliło im to na zajęcie 3 miejsca. Na pierwszym znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Leśnych z Góraja, na drugim ZSL z Zagnańska. Poza podium uplasowały się ekipy z Technikum Leśnego z Warcina oraz TL z Białowieży.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

- Jak co roku całość rozgrywek przebiegała w miłej i sportowej atmosferze. Sporo pojedynków miało zacięty i wyrównany charakter, co dodatkowo potęgowało doping wśród kibiców – opowiada Damian Utracki, nauczyciel ze szkoły ze Starościna.

Organizatorzy przyznali także wyróżnienie indywidualne. Reprezentant Starościna, Miłosz Radziukiewicz, został wybrany najwszechstronniejszym zawodnikiem. Najlepszym strzelcem okazał się Hubert Więckowski z Zagnańska, a najlepszym bramkarzem wybrano Kajetana Mazura z Goraja.

Zwycięskie drużyny, ich zawodnicy i opiekunowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharami.

Zapraszamy do galerii zdjęć, udostępnionej przez Technikum Leśne ze Starościna (dziękujemy).

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.