To już pewne. Zwycięzcą tegorocznej Lubuskiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej został UKS Jedynka Słubice. Nasze szczypiornistki zapewniły sobie tytuł dzięki ostatniemu zwycięstwu u siebie z GMTS Sparta Gubin 45:16.

jedynka sparta_rzut

Mecz 9. kolejki odbył się 17 marca w gościnnych progach hali Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że w przypadku wygranej tytuł mistrzowski powędruje do Słubic. Dla podopiecznych trenera Jerzego Grabowskiego nie mogło być lepszej motywacji.

- Od samego początku gospodynie spotkania narzuciły własne tempo gry koleżankom z Gubina. Minuta po minucie, punkt po punkcie zbliżały się do osiągnięcia zaplanowanego na początku rozgrywek celu. Zbliżały się do drugiego z rzędu mistrzostwa w Lubuskiej Lidze Młodziczek. Po zakończeniu spotkania radości nie było końca – relacjonuje Janusz Puchalski z UKS-u.

Drużynowy sukces to jedno, ale warto wspomnieć także o indywidualnych osiągnięciach. Najskuteczniejsza w całej lidze Natasza Tańczak zdobywając 12 goli w meczu osiągnęła imponującą liczbę 100 trafień w całym sezonie. A to jeszcze nie koniec rozgrywek!

Ostatni ligowy pojedynek czeka słubiczanki 24 marca na wyjeździe. W Świebodzinie zmierzą się z miejscowym Liderem, który znajduje się na drugim miejscu w tabeli i zapewnił sobie tytuł wicemistrza. To będzie ciekawy i prestiżowy pojedynek.

UKS Jedynka Słubice - GMTS Sparta Gubin 45:16 (22:8)

Skład drużyny: Wroniewicz Aleksandra (5), Rajda Iga (2), Kliszczak Paulina (7), Oleksyn Oliwia (2), Sterenczak Julia (9), Lepak Wiktoria, Żarnowska Julia, Kazimierska Dominika (7), Białkowska Inga (1), Matkowska Karolina, Tańczak Natasza (12), Różańska Julia, Kowalska Julia. Bramkarki: Gancarz Klaudia, Heppner Marta, Kloc Ewa. Trener: Jerzy Grabowski.