Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za młodymi piłkarzami z UKS Polonia Słubice kolejny udany weekend. Tym razem piłkarskie szlify zdobywały drużyny z rocznika 2008 i 2012, które wzięły udział w prestiżowych turniejach w Gubinie i we Frankfurcie.

UKS1

Starsi poloniści 10 marca udali się do Gubina, gdzie czekała ich rywalizacja o Puchar Wiosny. Za rywali mieli m.in. APMM Falubaz Zielona Góra, PAP Bosko Sulęcin czy Perłę Cybinka.

I w tej stawce pokazali się z bardzo dobrej strony. Rozegrali łącznie 5 spotkań, z czego 2 mecze wygrali, 2 przegrali i 1 zremisowali. Zajęli ostatecznie 4 miejsce, choć niewiele brakowało, żeby wystąpili w wielkim finale.

- Tym razem mieliśmy nieco mniej szczęścia – opowiada trener Tomasz Górowski. Jego podopieczni półfinał zremisowali i przegrali dopiero w rzutach karnych. Nie powiodło im się też w meczu o 3 miejsce. - Mimo przegranej walki o podium nasi podopieczni wierzą w to, że ich poświęcenie i ciężka praca zbliżają do spełnienia piłkarskich marzeń – powiedział naszej redakcji.

UKS polonia słubice

Coraz śmielej zaczynają sobie radzić chłopcy z rocznika 2012. Tego samego dnia co ich starsi koledzy, udali się za Odrę, na turniej halowy organizowany przez naszych sąsiadów.

- Było to wielkie przeżycie, ale również całkiem nowe wyzwanie dla młodych polonistów, ponieważ pierwszy raz grali na całą halę, po 5 zawodników oraz na duże bramki – relacjonuje trener Jakub Augustyniak. Drużyna pod jego wodzą rozegrała 4 spotkania. Choć udało się wygrać tylko 1 spotkanie, to w pozostałych 3 młodzi słubiczanie byli minimalnie słabsi od rywali. Taki bilans dał im ostatecznie 7 miejsce.

- Nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony. I to wyznawanie na pewno zaprocentuje w przyszłości – podsumowuje szkoleniowiec.Kolejne turnieje już niebawem. Będziemy o nich informować na bieżąco.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.