Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wielkimi krokami zbliża I edycja Scott MTB Challenge – jednej z najważniejszych rowerowych imprez w tym roku w Słubicach. Przygotowania nabierają tempa, ruszyły także zapisy. A samo wydarzenie będzie okazją do uczczenia ciekawego jubileuszu…

Scott Cyclocross Challenge
Trasa będzie wiodła duktami wokół SOSiR-u

Maraton rowerowy odbędzie się 14 kwietnia na terenach wokół Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Rowerowe miasteczko zostanie ulokowane na stadionie. Stamtąd zawodnicy ruszą na trasę, by rywalizować na 3 wyścigach głównych.

Jakie dystanse?

Pierwszy to dystans FUN, czyli wyścig na liczącej sobie 4,5 km rundzie. To łatwa trasa, idealna dla początkujących i młodszych zawodników. Oprócz rywalizacji indywidualnej, będzie także pojedynek duetów: rodzic + dziecko.

Drugi to dystans CLASSIC, czyli jedna duża pętla o długości ok 25 km. Tu organizatorzy liczą na największą frekwencję. Dlatego przygotowali możliwości rywalizacji w wielu kategoriach: wiekowych, branży TSL, osób z nadwagą (100+).

Trzeci wyścig zapowiada się jako największe wyzwanie. Dystans PRO to dwie duże pętle (łącznie około 50 km). Podział kategorii wiekowych obowiązuje taki sam jak w dystansie CLASSIC.

Nagrody

W kategoriach open na dystansach CLASSIC oraz PRO najlepsi otrzymają vouchery do realizacji w salonach rowerowych Scott Piątek w Kostrzynie nad Odrą oraz Gorzowie Wlkp. Ich wartość za poszczególne miejsca to odpowiednio: 1-200, 2-150 oraz 3-100 złotych.

Pierwsze trojki w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo w każdym z wyścigów przewidziano puchar dla najlepszego zawodnika i zawodniczki z terenu powiatu słubickiego.

Jednak nie tylko najszybsi na mecie będą mieli okazję do otrzymania nagrody. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane wartościowe nagrody: 3 rowery górskie Scott, telewizory LED, wejściówki na mecze Herty Berlin oraz nagrody niespodzianki.

Zachodnia Liga MTB
Centrum imprezy będzie na stadionie SOSiR

Jak się zapisać?

Najlepiej zrobić to przez stronę internetową www.e-gepard.eu. A im szybciej, tym lepiej, bo do 11 kwietnia opłata wynosi 60 zł. W dniu zawodów, przy zapisach w biurze, będzie już nieco drożej, bo 75 zł. Do opłaty należy doliczyć 10 zł za numer startowy z chipem, który jest ważny na wszystkich edycjach Scott MTB Challange.

Co w pakiecie startowym?

Zawodnicy z pewnością nie będą głodni. Każdy otrzyma baton i żel energetyczny, a po zawodach posiłek regeneracyjny. Organizatorzy zapewniają także obowiązkowe ubezpieczenie i opiekę medyczną w trakcie trwania zawodów. A kto ukończy rywalizację, może liczyć na pamiątkowy medal. Do dyspozycji uczestników będzie też bufet owocowy i izotoniczy – dostępne w trakcie i po wyścigach.

Festyn dla dzieci

Integralną częścią imprezy będzie też rowerowy festyn dla dzieci. Oprócz tradycyjnych wyścigów na dwóch kółkach, przewidziano też dodatkowe trakcje. Będą m.in. dmuchany plac zabaw, posiłek dla wszystkich i oczywiście nagrody dla najszybszych rowerzystów. Ale o tym więcej już niebawem w osobnej publikacji.

Krzysztof Murdza
Dla K. Murdzy i R. Tomczaka (z lewej) to 10 maraton MTB w Słubicach

Organizacyjny jubileusz

Wydarzenie jest częścią szerszego cyklu organizowanego pod szyldem firmy Scott, który składa się łącznie z 9 zawodów na terenie zachodniej Polski (we wrześniu będzie też w Cybince). Organizatorem imprezy w Słubicach jest stowarzyszenie FLS Aktywni dla Powiatu wraz z gminą Słubice.

Za jej przygotowanie są odpowiedzialni Krzysztof Murdza oraz Robert Tomczak. Oni oraz ich stowarzyszenie będą w tym roku świętować jubileusz – SCOTT MTB Challenge to już 10 maraton rowerowy, który wspólnie organizują w naszym mieście.

---

Portal Słubice jest patronem medialnym Scott MTB Challenge. Na naszej stronie będziemy na bieżąco informować o przygotowaniach do imprezy. Zachęcamy też do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku - KLIKNIJ.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.