Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejne dobre wieści z Torunia. Jakub Czak zdobył brązowy medal w biegu na 60 metrów przez płotki podczas Halowych Mistrzostw Polski U-20. Dla płotkarza Lubusza Słubice to pierwszy medal rangi mistrzowskiej w tej kategorii wiekowej.

czak HMP

Zdobycz tym bardziej cenna, że kilka dni przed mistrzostwami Kuba poinformował, że nie będzie startować w mistrzostwach Polski ze względu na drobna kontuzję. Na ostatnią chwilę udało się jednak postawić go na nogi (dosłownie i w przenośni), co bardzo ucieszyło kibiców.

W Toruniu nie było już kalkulowania i rozpamiętywania urazu. Sygnał o dobrej dyspozycji Jakub Czak dał w biegu eliminacyjnym, w którym uzyskał czas 8.15 i pewnie awansował do finału. A w nim pokazał prawdziwą klasę tocząc pasjonująca walkę o srebro do ostatnich metrów. Słubiczaninowi zmierzono na mecie 8.01, a jego rywal miał 8.00 (tyle wynosi rekord życiowy J. Czaka). Zwyciężył Olgierd Michniewski (7.86).

Brązowy medal HMP to pierwszy krążek podopiecznego trenerów Grzegorza Kaczmarka i Jacka Grześkowiaka w kategorii juniora. Warto dodać, że w swoim roczniku (2001) był drugi, bo kategoria U20 obejmuje osoby urodzone w latach 2000-2001.

- Startem w Torunie kończę bieganie w hali. Cieszę się, że na koniec udało się zdobyć medal. Teraz już tylko skupiam się na przygotowaniach do sezonu letniego – powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

Gratulujemy i życzymy przede wszystkim zdrowia!
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.