Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Poloniści zremisowali z Lechią Kostrzyn
Czwarte spotkanie kontrolne rozegrali w sobotę (20.01) piłkarze Polonii Słubice. Po raz pierwszy w tegorocznych konfrontacjach podopieczni trenerów Tomasza Wichniarka i Krzysztofa Sobieszczuka zanotowali na swoim koncie remis 4:4. Biorąc pod uwagę, że rywal występuje zaledwie w IV lidze wielkopolskie rozstrzygnięcie to chwały nie przynosi.


Mecz, rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią we Wągrowcu, zaczął się bardzo dobrze dla słubiczan, którzy już na samym początku objęli prowadzenie po golu Mateusza Klimczaka. Jednak radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo gdyż niespełna sześćdziesiąt sekund później wyrównał Łukasz Gancarz. Kilka minut potem ponownie Polonia wyszła na prowadzenie a gola zdobył niezawodny Michał Haftkowski. Niestety to było wszystko co pokazali „poloniści” w pierwszej połowie. Dwa kolejne ciosy zadali rywale z Wielkopolski, którzy po trafieniach ponownie Gancarza i Patryka Brońskiego wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Zaraz po wznowieniu gry kolejnego gola zdobyli kostrzynianie. Do naszej siatki trafił Zbigniew Szczepanik i zrobiło się 4:2. Przy dwubramkowym prowadzeniu Lechii, słubiczanie przyśpieszyli nieco tempo rozgrywania akcji i dało to efekty bramkowe.

Najpierw kontaktowego gola zdobył Marcin Pietrzak. Następnie rzutu karnego nie wykorzystał Adam Więckowski, który jednak chwilę później zrehabilitował się i doprowadził do wyrównania. Ostatecznie sobotnie spotkanie zakończyło się remisem 4:4 i napewno po nim trenerzy naszego zespołu mają kolejny materiał do przemyśleń. Nielicznymi pozytywnymi akcentami tego spotkania są napewno pierwsze gole w drugoligowej drużynie osiemnastoletniego Mateusza Klimczaka i o rok starszego Marcina Pietrzaka. W środę poloniści w drodze powrotnej z Szamotuł zagrają kolejny test mecz z liderem III ligi Polonią Nowy Tomyśl. Spotkanie rozegrane zostanie w Grodzisku Wielkopolskim.

[info: Polonia Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.