Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Miasto Poznań stara się o organizację 2. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w roku 2014. Jeśli się to uda Słubice mogą otrzymać możliwość zorganizowania niektórych konkurencji na swoich obiektach! Zapraszamy wszystkich słubiczan do głosowania przez internet na specjalnej stronie www.poznan2014.org

Po wejściu na stronę wystarczy wypełnić krótką deklarację poparcia. Wszystko trwa ok. 30 sekund.

Konkurentami dla Poznania są: Nanjing (Chiny) oraz Guadalajara (Meksyk). Decyzję o wyborze Gospodarza Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich 2014 podejmą członkowie MKOl i zostanie ona przedstawiona w dniu 10 lutego 2010 podczas 122 sesji MKOl w Vancouver.

Igrzyska olimpijskie młodzieży (Youth Olympic Games) – to międzynarodowe zawody sportowe dla młodzieży od lat 14 do 18 organizowane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Pomysł imprezy przedstawił w roku 2001 Jacques Rogge. 6 lipca 2007 członkowie MKOL, na 119 sesji w Gwatemali, potwierdzili organizację młodzieżowej wersji igrzysk olimpijskich. Zawody odbywać się będą w cyklu czteroletnim począwszy od roku 2010 (igrzyska letnie) i 2012 (igrzyska zimowe). MKOL przykazał by w zawodach letnich mogło brać udział maksymalnie 3500 osób, a w zimowych 970. Pierwsze Igrzyska Młodzieżowe odbędą się w Singapurze w sierpniu 2010 roku (Poznań był również kandydatem do organizacji tych zawodów).

Głosuj na Poznań na stronie www.poznan2014.org
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.