Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mocne zakończenie sezonu w wykonaniu UKS Polonia Słubice. W ostatnim przed wakacyjną przerwą turnieju młodzi poloniści zaliczyli efektowną wygraną. Z Fragaria Cup 2018 nasi piłkarze wrócą z okazałym pucharem.

UKS fragaria

Turniej Fragaria Cup na Slowacji to prestiżowa impreza, która od lat przyciąga wiele mocnych drużyn młodzieżowych z całej wschodniej Europy. Tegoroczna edycja była 17 z kolei. I nie pierwszą z udziałem słubickiej Polonii. Tym razem nasz klub wystawił zespoły w aż czterech kategoriach wiekowych: U8, U10, U12 oraz U13.

Najokazalej spisali się młodzi piłkarze z drużyny U12. Po fantastycznym rundzie eliminacyjnej, w której wygrali swoją grupę notując komplet siedmiu zwycięstw, jeszcze efektowniej spisali się w rundzie pucharowej.

Począwszy od ćwierćfinału, każdy kolejny mecz kończyli w regulaminowym czasie gry wynikiem 1:1, a rozstrzygali go na swoją korzyść dopiero w rzutach karnych. W pojedynku decydującym o wygranej w całym turnieju pokonali FC Garliava strzelając aż 8 "jedenastek" (przeciwnicy mieli ich o jedną mniej).

W trakcie rywalizacji emocje sięgały zenitu, nie brakowało efektownych obron, precyzyjnych strzałów, a młodych polonistów w walce o trofeum wspierało liczne grono kibicujących rodziców. Ich przepiękną radość można zobaczyć na poniższym nagraniu.A jak spisały się pozostałe nasze drużyny? Również stanęły na wysokości zadania, choć miały nieco mniej piłkarskiego szczęścia niż ich koledzy.

Zespół U8 w swojej grupie eliminacyjnej zajął 5 miejsce (3 wygrane, 1 remis, 2 porażki), a w fazie pucharowej w meczu o 11 miejsce pokonał 3:0 FC Fortunę Mińsk. Z rywalami z tego samego klubu, również w pojedynku o 11 miejsce, zespół U10 przegrał 1:4 (wcześniej 4 miejsce w grupie i bilans 3-2-2). Najstarszy rocznik (U13) w fazie eliminacyjnej był piąty (bilans 4-0-4) i ostatecznie zajął 10 miejsce. Mecz o 9 lokatę nasi chłopcy przegrali z FA Šiauliai 1:2.

W ręce Polonii trafiła także jedna z nagród indywidualnych. Królem strzelców w kategorii U12 został Dominik Gregorski.

Komplet wyników na stronie: vysledky.4sport.sk.

Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy. I życzymy udanych wakacji.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kreplas 2018-07-07 20:49
Wielkie gratulacje!!!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.