Kilka dni temu pisaliśmy o naszych biegaczach spędzających ferie w Międzyzdrojach. I jak się okazało, solidnie tam potrenowali. 3 marca sprawdzili swoją formę podczas Mistrzostw Polski LZS w biegach przełajowych. I wypadali doskonale: jako drużyna byli drudzy, a indywidualnie zainkasowali aż cztery miejsca na podium.

lubusz przelaje

Zawody odbyły się w Żerkowie pod Poznaniem, na nowoczesnym i malowniczo położonym kompleksie sportowym przy tutejszej szkole. Dziesięcioosobowa grupa reprezentująca Lubusz Słubice udała się tam pod okiem trenera Piotra Kiedrowicza (Słubicka Akademia Biegowa).

Przyjechali już dzień wcześniej, aby spokojnie się wyspać, zrobić rozruch, a na drugi dzień rano dokładnie sprawdzić trasę. Ta łatwa nie była – górki, zakręty, leśne dukty, dużo nierównego podłoża. Ale to nie nowość dla naszej biegającej młodzieży – w podobnych warunkach trenowali w Międzyzdrojach. I te treningi się opłaciły, bo cała grupa spisała się doskonale.

lubusz podium

Najliczniejszą reprezentację mieliśmy w biegu dziewcząt urodzonych w latach 2003-2004. W stawce ponad 80 zawodniczek z całego kraju najlepiej spisały się Natalia Kiedrowicz oraz Malwina Olszewska, które zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce i stanęły na podium (nagradzana była czołowa szóstka). W pierwszej 30 uplasowały się także Ilona Melnyk-Urbaniak (19), Oliwia Tomasik (26) oraz Maja Konberg (29).

Niemniej emocji było w biegu młodszych dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze). Tu świetnie spisały się siostry Maja i Wiktoria Smolarczyk, które także wskoczyły na podium (4 i 6 miejsce). Niewiele dalej były Hanna Kurkowska (12) oraz Helena Podruczny (18).

- Dziewczyny biegły bardzo ofensywnie, bojowo. Walczyły o każdą pozycję, nie oszczędzały się. Jestem z nich bardzo dumny. A trasa była trudna, w jednym z biegów aż 12 osób nie ukończyło rywalizacji – opowiada trener Piotr Kiedrowicz.

lubusz trener

On także, choć nie biegał, stanął na podium. Okazało się, że nasi sportowcy wywalczyli drugie miejsce w Polsce – zarówno jako województwo lubuskie, jak i w klasyfikacji klubowej. W nagrodę trener odebrał okazały puchar, który powędruje teraz do gabloty w Klubie Olimpijczyka.

A szansa na kolejne trofea będzie już niedługo - jeszcze w marcu czekają biegaczy Międzywojewódzkiej Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych.